CzechTourism podporuje zavedení další přímé linky do Číny

foto Lidé v odbavovací hale letiště v Šanghaji - ilustrační foto.

Česká republika se zúčastnila prvního dovozního veletrhu China International Import Expo (CIIE) v Šanghaji, který se uskutečnil v první polovině listopadu, v elitní sestavě v čele s prezidentem republiky a čtyřmi ministry a šéfem Hospodářské komory. Položili jsme českým účastníkům tři anketní otázky. Odpovídá generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková:

Proč bylo důležité být v Šanghaji na této akci?

Na přípravách CIIE jsme spolupracovali s několika významnými subjekty a organizacemi. S některými z nich se setkáváme i v rámci jiných aktivit. Letos se agentura CzechTourism stala sedmým členem Týmu Česko, kam patří také CzechTrade. Ten byl z pověření ministerstva průmyslu a obchodu hlavním gestorem realizace národní expozice. Spolupráci jsme si tedy mohli vyzkoušet i tímto způsobem.

Českou republiku ve světě propagujeme pod značkami Česko země příběhů, Czech Republic Land of Stories. Naše práce se nevztahuje jen na památky a kulturní dědictví. V rámci marketingových kampaní a našich aktivit propagujeme také ikonické a tradiční výrobky. Cestovní ruch má tedy potenciál napomoci zvyšovat export českých výrobků do Číny, a proto jsme se jako agentura aktivně chopili příležitosti zúčastnit se CIIE.

PDF ke stažení:

Ozvěny z Číny

Česko přivezlo do Šanghaje tzv. rodinné stříbro, tedy tradiční výrobce a exponáty. Nakolik se národní expozici podařilo v tak tvrdé konkurenci zaujmout?

Letos si připomínáme a slavíme 100 let od založení Československa. CzechTourism to zohlednila a využila při přípravách své bohaté zkušenosti s propagací České republiky v zahraničí. Zásadním způsobem jsme se podíleli na definování vhodného grafického obsahu národní expozice. Snažili jsme se ukázat pamětihodnosti, technické dědictví i přírodní krásy České republiky na velkoformátových fotografiích i multimediálních projekcích. Jsme rádi, že jsme návštěvníky zaujali.

Jaké podněty pro vaši práci a další aktivity si přivážíte z premiérového CIIE 2018? 

Agentura CzechTourism má ve světě 23 zahraničních zastoupení, z toho dvě se nachází právě v Číně – v Pekingu a Šanghaji. Kromě samotného CIIE v Šanghaji jsme absolvovali v Kantonu strategická jednání s čínskými cestovními kancelářemi, státními i komerčními společnostmi. Podepsali jsme dvě zásadní memoranda o spolupráci, a to v rámci propagace České republiky jako turistické destinace na rychle se rozvíjejícím a velmi zajímavém čínském trhu. Důležitým tématem bylo zavedení dalšího přímého leteckého spojení z oblasti delty Perlové řeky. V nadcházejících letech je naším cílem v Číně užší propojení se strategickými partnery a spolu s rozvojem tradičních produktů kulturního či aktivního turismu i podpora sektoru MICE (Meetings Incentives Conventions Exhibitions).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 11. dubna 2021

Očekáváme v 1:00 8°C

Celá předpověď