CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS přichystaly na IDET řadu premiér

foto Mostní vozidlo AM-70 EX na podvozku Tatra Force 8x8.

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS představí novinky na veletrhu IDET 2019. Zaujmout by měly nejen odbornou veřejnost.

Společnosti EXCALIBUR ARMY ve výstavní premiéře předvede například nové mostní vozidlo AM-70 EX na podvozku Tatra Force 8x8 nebo nové obrněné vozidlo Patriot II 4x4 rovněž na podvozku Tatra. Šternberská firma bude vystavovat i modernizovanou kolovou houfnici DANA M2 a čerstvou novinku v podobě vyprošťovacího a odsunového automobilu TREVA.

EXCALIBUR ARMY ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem, společností General Dynamics European Land Systems, a dalšími firmami holdingu CSG, ukáže na IDETu i novou mostní pontonovou soupravu IRB na podvozku Tatra Force 8x8 společně s motorovým člunem Birdon BEB. K vidění bude také unikátní obojživelné pontonové vozidlo M3.

Na veletrh IDET 2019 dorazí celá řada vozidel Tatra s různými nástavbami a speciálními systémy, které vznikly ve spolupráci s partnerskými firmami holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Sama automobilka TATRA TRUCKS představí na venkovní výstavní ploše nejnovější provedení vozidla Tatra Tactic 4x4, které bude mít na IDETu 2019 českou výstavní premiéru. Dále bude vidět vojenská valníková verze osvědčené modelové řady Tatra Force s podvozkem 6x6 a speciální přívěs vycházející z tatrovácké koncepce podvozku. TATRA TRUCKS veze do Brna také vojenskou verzi obrněného vozidla TITUS 6x6, jenž vnikl ve spolupráci kopřivnické společnosti a francouzského výrobce Nexter Systems.

Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE uvede na IDETu 2019 ve světové premiéře speciální vozidlo KOVVŠ Pandur II CZ 8x8, které zkonstruovala a vyrábí pro potřeby Armády České republiky. Na otevřené výstavní ploše pak TDV předvede i minometné vozidlo ShM Pandur II 8x8 vybavené zbraní Soltam Cardom ráže 120 mm.

Slovenskou část holdingu CSG zastřešuje holdingová společnost MSM GROUP. Ta je spolu s podnikem ZVS zaměřená na strojírenský průmysl a zbrojní výrobu. Na veletrhu IDET 2019 vystaví jednotlivé společnosti MSM GROUP moderní dělostřeleckou munici ráže 155 mm a speciální mobilní letištní věž Disk 2 určenou pro řízení letového provozu.

Společnost ELDIS Pardubice na veletrhu IDET 2019 ukáže své stěžejní produkty, které dodává zákazníkům do mnoha zemí po celém světě. Půjde například o primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. Dalším exponátem z produkce firmy ELDIS bude osvědčený a komerčně úspěšný přesný přibližovací radar PAR-E.

Firma EUROPEAN AIR SERVICES bude na rozsáhlé ploše expozice CZECHOSLOVAK GROUP prezentovat například vrtulníky UH-60 Black Hawk, Schweizer S-300 nebo MD-530G, které využívá pro výcvik pilotů i letecké práce a dopravu. Ve spolupráci s izraelským výrobcem BIRD Aerosystems nabídne pokročilý systém ochrany proti řízeným střelám POD. Dále společnost NEW SPACE TECHNOLOGIES předvede návštěvníkům bezpilotní létající platformu CANTAS A.

Součástí divize CSG AEROSPACE je i pardubická společnost RETIA, která dorazí na IDET 2019 s novinkou v podobě víceúčelového pulsně-dopplerovského 3D radaru ReGUARD a osvědčeným mobilním radarem ReTWis 5. Ten je schopný detekovat osoby za zdí nebo za jinou nekovovou překážkou.

Specializovaný veletrh IDET se koná v Brně každé dva roky a představuje významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů, specialistů na obranné technologie, oficiálních delegací i zástupců ozbrojených sil, státních institucí a médií. V roce 2017 jej navštívilo téměř 30 tisíc lidí včetně oficiálních delegací a zástupců armád z desítek států světa. Zúčastnilo se jej 388 firem z 30 zemí. I letos se čeká velký zájem vystavovatelů a návštěvníků.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 miliard Kč.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď