Czechoslovak Fashion Week bude dostupný přes stream odkudkoliv

foto Americká modelka českého původu Pavlína Pořízková vystoupila na tiskové konferenci 9. listopadu 2018 v Praze k představení Czechoslovak Fashion Week.

Praha - Nový týden módy Czechoslovak Fashion Week se uskuteční příští rok v březnu a díky možnosti živého streamování ukáže proces vzniku přehlídek od ranních příprav až po uvedení modelek na molo. Zároveň umožní zájemcům sledovat přehlídky odkudkoliv. Na setkání s novináři to řekl návrhář a kreativní ředitel týdne módy Jiří Kalfař. Módní akce vznikla z cyklu víkendových přehlídek Ostrava Fashion Weekend.

"Chceme udělat fashion week, který odpovídá 21. století. Chceme rozšířit bázi návrhářů i publika. Máme digitální tým, takže my pojedeme fashion week, který půjde nonstop," řekl Kalfař. Díky streamování budou moci lidé sledovat dění v zákulisí během příprav i během samotné show. "Sledujeme trend, že všechno je realita, ale všechno zároveň probíhá online," dodala k hlavní myšlence fotografka Lucie Robinson, která se podílela na vzniku kampaně.

Módní akce se tak dostává za hranice původního místa konání v Ostravě. "Bude to dostupné na všech našich kanálech, na kanálech partnerů, hvězd a kohokoliv, kdo to bude chtít sdílet," uvedl Kalfař. Na komunikačních kanálech akce včetně připravovaného webu bude speciální klíč ke streamu, který si zájemci budou moci vložit na své sociální sítě a rozšířit tak dosah sledovanosti akce. Jména účastníků i zahraničních hostů zveřejní pořadatelé v lednu.

Původní módní událost Ostrava Fashion Weekend zahájila činnost v roce 2016. Během následujících let prošla organizačními změnami, které vyústily v Czechoslovak Fashion Week. Podle zástupců akce byl tento krok nevyhnutelný a má poukázat mimo jiné na společnou historii a spolupráci České republiky a Slovenska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď