Czech Open ve stolním tenisu vyhrál osmnáctiletý Lin Jün-ťü

foto Turnaj série World Tour ve stolním tenisu, finále mužské čtyřhry, 25. srpna 2019 v Olomouci. Vítěz finále Lin Jün-ťü z Tchajwanu.

Olomouc - Tchajwanský talent Lin Jün-ťü vyhrál Czech Open v Olomouci a připsal si první titul na okruhu World Tour. Osmnáctiletý stolní tenista porazil ve finále 4:1 Němce Dimitrije Ovtcharova.

Fotogalerie

Světová třináctka Lin Jün-ťü svedl už v semifinále velkou bitvu s jiným Němcem Timem Bollem. Nad evropskou legendou vedl mladík už 3:1, Němec srovnal, ale v rozhodující sadě se radoval levou rukou hrající Tchajwanec.

"S oběma Němci už jsem v minulosti hrál, takže jsem tušil, co mě čeká. Dobře jsem se na oba zápasy připravil. Z vítězství mám velikou radost, ale nemyslím, že by mělo nějak změnit moji kariéru. Budou další turnaje, další zápasy a další těžcí soupeři," řekl Lin Jün-ťü. V galerii mladých vítězů turnaje navázal na Japonce Tomokazu Harimota, který na Hané před dvěma lety triumfoval jako čtrnáctiletý.

Ženskou část turnaje s dotací 190.000 dolarů vyhrála Číňanka Čchen Sing-tchung, jež v dramatickém finále zdolala Japonku Miu Hiranovou, přemožitelku nejlepší Češky Hany Matelové z druhého kola.

Světové desítce Hiranové se podařilo po prohraných úvodních třech setech srovnat na 3:3, ale rozhodující sadu získala 11:8 Čchen Sing-tchung a po triumfu minulý týden na Bulgaria Open v Panagjurišti ovládla druhý turnaj World Tour za sebou.

Turnaj série World Tour ve stolním tenisu v Olomouci - finále:

--------

Muži - dvouhra:

Lin Jün-ťü (Tchaj-wan) - Ovtcharov (Něm.) 4:1 (9, 5, -4, 5, 9).

Ženy - dvouhra:

Čchen Sing-tchung (Čína) - Hiranová (Jap.) 4:3 (5, 8, 7, -8, -12, -8, 8).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. března 2020

Očekáváme v 13:00 4°C

Celá předpověď