CZ je kvalitní komplexní řešení pro ozbrojené složky

foto Pistole roku 2017. Stala se jí varianta CZ P-10 C, člen rodiny bezkohoutových pistolí CZ P-10 v ráži 9x19.

Česká zbrojovka patří už více než 80 let k nejvýznamnějším a nejprogresívnějším světovým výrobcům ručních palných zbraní. Řada jejích modelů se stala globálními legendami. Tímto směrem má nakročeno i nejnovější generace zbraní CZ pro ozbrojené složky.

V segmentu služebních pistolí Česká zbrojovka a.s. tradičně exceluje a její postavení jedné ze světově nejvýznamnějších pistolářských firem potvrzují nejnovější modely značky CZ. Z nich je třeba vyzdvihnout zejména CZ P-10 C ráže 9x19. Zavedený a velmi oblíbený koncept striker fired pistole se v podání CZ dočkal řady nápaditých inovací, jejichž výsledkem je citelné zlepšení klíčových uživatelských parametrů s příznivými dopady na přesnost, životnost a rychlost střelby. Oficiálně jde o kompakt, ve skutečnosti je to ale plnohodnotná velkokapacitní služební a obranná zbraň vhodná pro otevřené i skryté nošení. Mimořádné kvality tohoto modelu stvrdil renomovaný americký odborný časopis Guns & Ammo, který CZ P-10 C vyhlásil pistolí roku 2017. Horkou novinkou je varianta CZ P-10 C Optics Ready s rozhraním pro jednoduchou a odolnou montáž kolimátoru. V roce 2019 tuto rodinu doplní služební a obranné striker fired modely: CZ P-10 F standardní velikosti a semikompakt CZ P-10 SC s kompaktním rámem a plnohodnotným závěrem.

PDF ke stažení:
Česká verze
Česká verze
Anglická verze
Anglická verze

Osvědčené Scorpiony

Jednoduché a spolehlivé. Z dlouhých zbraní na pistolové střelivo vyrábí Česká zbrojovka zdařilé samopaly CZ SCORPION EVO. Z dlouhých zbraní na pistolové střelivo vyrábí Česká zbrojovka zdařilý samopal CZ SCORPION EVO 3 A1. Jde o konstrukčně i výrobně mimořádně jednoduchou a spolehlivou automatickou zbraň na náboj 9x19, k jejímž typickým rysům patří rozsáhlé využití moderních polymerů, četné montážní lišty, oboustranné ovládání s možností individuálního přizpůsobení ergonomie či snadná kontrolovatelnost při střelbě dávkami. O kvalitách tohoto modelu svědčí stále delší seznam spokojených zákazníků z celého světa.

K dispozici je rovněž výhradně samonabíjecí varianta CZ SCORPION EVO 3 S1 na náboje 9x19 a 9x21, kterou vedle příznivců moderních dynamických sportovních disciplín ocení bezpečnostní složky, jimž zákonné předpisy neumožňují používání dávkou střílejících zbraní. Horkou novinkou je vysoce přesná samonabíjecí karabina CZ SCORPION EVO 3 S1 CARBINE. Díky nízké hmotnosti, extrémní spolehlivosti a mimořádně rychlému přebíjení představuje ideální zbraň pro moderní střelecké sportovní disciplíny a hobby střelbu.

Špičkové pušky

BREN

Základem nabídky České zbrojovky v kategorii útočných pušek je druhá generace CZ BREN 2. V jejím případě jde o vysoce moderní a multikaliberní systém v rážích 5,56x45 NATO a 7,62x39. V každé ráži nabízí firma tři délky hlavně.

Letos firma na trh oficiálně uvedla lehkou bojovou pušku nové generace CZ BREN 2 BR v ráži 7,62x51 NATO. Vyznačuje se mimořádnou spolehlivostí, vysokou přesností, vynikající ergonomií a snadným ovládáním. Ve srovnání s útočnými puškami ráže 5,56x45 NATO či 7,62x39 dosahuje tento model podstatně většího účinného dostřelu a většího efektu v cíli. To vše bez výrazného zvýšení hmotnosti zbraně.

Rok 2019 přinese novou, výhradně samonabíjecí variantu útočné pušky CZ BREN 2. Půjde o samonabíjecí pušku CZ BREN 2 MS v rážích .223 Rem a 7,62x39. Oproti samočinnému provedení se liší znemožněním střelby dávkou, samostatným předpažbím a absencí montážních lišt na bocích a ve spodní části. Uživateli se tak otevírají bohaté možnosti individuálních úprav a ladění.

Bohaté příslušenství a školení

Pro všechny tyto zbraně dodává Česká zbrojovka širokou paletu nezbytného příslušenství, které vybírají a testují produktoví manažeři s bohatými zkušenostmi z reálného nasazení. Nedílnou součástí tohoto procesu je intenzivní komunikace s reálnými koncovými uživateli. Cílem je předložit zájemci o výrobku značky CZ naprosto vše, co bude pro výkon svého náročného povolání potřebovat.

Ke všem zbraním nabízí navíc Česká zbrojovka kompletní servis včetně zaškolení zbrojířů. Zvláštní zmínku zasluhuje program školení uživatelů zbraní. Policisté či vojáci si v České zbrojovce mohou kromě samotných špičkových zbraní a jejich kvalitního příslušenství objednat profesionální školení šité na míru dané složky.

Další kapitolu představuje široké portfolio taktického vybavení, tedy uniforem, batohů a balistické ochrany. Dodává se pod značkou CZ 4M a získává si stále víc spokojených zákazníků a fanoušků. CZ 4M představuje komplexní produktovou řadu v rámci taktického vybavení. Tyto produkty je možno ušít na míru podle přání zákazníka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď