Cyklostezka přes Nové Mlýny bude, rozhodli krajští zastupitelé

foto Stavba nového mostu přes Novomlýnské nádrže na silnici z Brna do Mikulova u Pasohlávek (na snímku z 28. března 2020) pokračuje podle harmonogramu.

Brno - Stavba cyklostezky přes Nové Mlýny může začít, omezení investic Jihomoravského kraje ji neohrozí. Stavbu na svém zasedání schválili jihomoravští zastupitelé, dokončena má být v červnu příštího roku. Krajský úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Stavba cyklostezky bezprostředně souvisí se stavbou nového mostu přes nádrž, jehož součástí bude právě i lávka pro cyklisty. Cyklostezka se na lávku napojuje. "Na stavbu samotné cyklostezky s lávkou v celkové hodnotě 89,75 milionu přispěje kraji Státní fond dopravní infrastruktury částkou 58,9 milionu korun," uvedl náměstek hejtmana Petr Hýbler (ANO). Kraj zaplatí 15 procent celkových uznatelných nákladů, jeho podíl tedy bude přibližně 10,3 milionu korun. Nová cyklostezka má odvést cyklisty z frekventované silnice s velkým podílem nákladní dopravy na samostatnou cyklostezku. "Součástí je i řešení nevhodného křížení cyklotrasy na jižním konci cyklostezky. Cyklostezka je umístěna na přísypu hráze podél silnice I/52, jedná se o lokalitu vodního díla a přírodní rezervaci, rekreačně významnou s vysokým vytížením i potenciálem cyklodopravy i cykoturistiky," dodal Hýbler.

Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO) dnes uvedl, že v dalším období bude kraj silně zvažovat, které projekty ze svého rozpočtu podpoří. Cyklostezka podle něj dostala zelenou, protože vzhledem k výši získané dotace a propojení stezky s opravou mostu by byl odklad její výstavby neekonomický.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je úterý 11. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 22°C

Celá předpověď