Cupra Born se bude také vyrábět ve Cvikově

foto Představení produkční verze modelu Cupra Born.

Automobilová značka Cupra, která je sportovně orientovanou odnoží španělského Seatu, bude svůj první elektrický vůz jménem Born vyrábět v německém Cvikově. Tedy v závodě koncernu Volkswagen, ve kterém již nyní sjíždějí z výrobní linky elektromobily VW ID.3, VW ID.4. a VW ID.5. Produkce španělského vozu má začít ve druhém pololetí letošního roku.

Cupra Born je stejně jako ony zkonstruován na základě speciální platformy MEB pro elektřinou poháněné vozy. Ve verzi s největší vysokonapěťovou baterií bude mít dojezd až 500 kilometrů.

Cupra tak bude bude mít elektrický vůz v nabídce dříve než mateřský Seat. Ten zatím nabízí řadu modelů s pohonem plug-in hybrid.

Po modelu Born uvede Cupra na trh rovněž další svůj elektromobil. Vyjde z koncepčního vozu Tavascan, který se představil v průběhu autosalonu ve Frankfurtu v září roku 2019.

Cupra v souvislosti s příchodem elektromobilu Born chystá novou prodejní strategii. Bude spuštěn agenturní model. Tento systém podle představitelů značky zvýší přítomnost dealerské sítě na internetu. Značka navíc hodlá rozšířit své zastoupení na hlavních třídách otevíráním showroomů City Garage Store v centrech významných měst na celém světě.

Po otevření exkluzivních showroomů v Mexiku, Hamburku a Barceloně plánuje Cupra otevřít ve druhé polovině letošního roku nový City Garage Store v Mnichově.

Do konce roku 2022 má obchodní síť Cupra čítat celkem 800 prodejních partnerů po celém světě.

Cupra jako samostatná značka existuje právě tři roky. Za tu dobu prodala 65 000 vozů s jejím logem. Letos plánuje prodat dvojnásobné množství vozů v porovnání s rokem 2020.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 19. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď