Cukrářka z Mariánských Lázní peče dorty pro záchranáře i vojáky

foto Romana Damborská z Mariánských Lázní ukazuje 7. května 2020 dort pro vojáky, kteří vypomáhají v místní nemocnici. Vyučená cukrářka peče od začátku epidemie koronaviru dorty jako poděkování pro pracovníky v první linii.

Mariánské Lázně (Chebsko) - Lidé z Mariánských Lázní vyjadřují podporu zdravotníkům a dalším lidem, které v těchto týdnech zaměstnává pandemie koronaviru. Například vyučená cukrářka Romana Damborská pro ně peče dorty, které poté zdobí jejich fotografií z jedlého papíru. Naposledy napekla dort pro vojáky, kteří pomáhají v mariánskolázeňské nemocnici.

"Nápad vznikl tak, že jsem se bavila s kamarádkou a napadlo nás, že bychom těm lidem chtěly udělat radost a zároveň jim tím poděkovat za jejich práci," řekla ČTK Damborská. Následně s nápadem oslovila starostu Mariánských Lázních Martina Kalinu (Piráti), který jí nabídl, že pomůže s rozvozem dortů.

Romana Damborská z Mariánských Lázní zdobí 7. května 2020 dort pro vojáky, kteří vypomáhají v místní nemocnici. Vyučená cukrářka peče od začátku epidemie koronaviru dorty jako poděkování pro pracovníky v první linii. Pečení dortů trvá podle Damborské přibližně tři dny. "Nejdřív se peče, poté se dort plní a poslední den se zdobí. Fotku z jedlého papíru si objednávám u jedné paní a ta mi ho pak posílá poštou," uvedla cukrářka.

Už napekla okolo 20 dortů. Byly určené pro záchranáře, hasiče, popeláře, městskou i státní policii, starostu nebo pro švadleny, které šijí roušky. Dnes dostali dort také vojáci, kteří od středy minulého týdne pomáhají zaměstnancům nemocnice, například s dezinfekcí prostor nebo s přemisťováním pacientů.

Chebsko patří mezi nejzasaženější okresy v Česku na počet obyvatel. Vážná situace je právě v Nemocnici Mariánské Lázně. Od začátku nákazy, od 9. dubna do dneška, se tam podle Krajské hygienické stanice Karlovy Vary (KHS) nakazilo již 39 pacientů, z nichž dva zemřeli. Kromě nich hygienici evidují 19 pozitivních zaměstnanců. V Karlovarském kraji se dosud podle středečních výsledků krajských hygieniků nakazilo 410 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď