Čtyři Zlaté glóby Robina Williamse půjdou do aukce

foto Ilustrační foto - Americký herec Robin Williams jako discjockey Adrian Cronauerve ve scéně z filmu Dobré ráno, Vietname (rok 1987).

Los Angeles - Čtyři Zlaté glóby zesnulého herce Robina Williamse půjdou příští měsíc do aukce. Vydraženy budou rovněž hercovy hodinky, rekvizity z natáčení, sbírka umění a další předměty, informovala agentura Reuters. Dražba se bude konat 4. října v aukční síni Sotheby's v New Yorku. Vydražena bude Williamsova dýka z filmu Hook (1991), či pozlacené hodinky od firmy Hamilton, které měl Williams na sobě při natáčení Společnosti mrtvých básníků.

Nabídnuta budou také díla z Williamsovy sbírky umění; patří k nim například obrazy moderních umělců Banksyho a Sheparda Faireyho.

Hlavním lákadlem aukce nicméně zřejmě budou Williamsovy sošky Zlatých glóbů, které herec získal za filmy Dobré ráno, Vietname, Táta v sukni a Král rybář a za seriál Mork & Mindy. Soška za první ze zmíněných filmů by podle aukční síně mohla být prodána až za 20.000 dolarů (440.000 Kč).

Aukční síň Sotheby's očekává, že asi 300 předmětů, které jdou do aukce, bude vydraženo za tři miliony dolarů (66 milionů Kč). Část z výtěžku pak půjde na podporu organizace hájící lidská práva Human Rights Watch a na charitu pro zraněné válečné veterány Wounded Warrior Project.

"Opravdu očekáváme a doufáme, že se aukce zúčastní mnoho fanoušků Robina Williamse," uvedla viceprezidentka Sotheby's Nina del Riová. Podle jejích slov cenově přijatelný předmět se na aukci najde pro každého.

Americký herec Robin Williams, který se narodil 21. července 1951, patřil k největším hollywoodským hvězdám a exceloval zejména v komediálních rolích. Ve svém soukromém životě ale talentovaný herec bojoval s alkoholem, drogami a také s vážnou depresí. V srpnu 2014 se ve svém domě v kalifornském Tiburtonu oběsil.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 17. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď