Čtyři hasiči se zranili poté, co havarovali s cisternou u Jiříkovic na Brněnsku

foto Čtyři hasiči se zranili 4. listopadu 2021 ráno, když havarovali cestou k jiné dopravní nehodě. Jejich cisterna skončila mimo silnici a převrátila se.

Jiříkovice (Brněnsko) - Čtyři hasiči se zranili dnes ráno, když havarovali cestou k jiné dopravní nehodě. Jejich cisterna skončila mimo silnici a převrátila se.Tři hasiči utrpěli středně těžká zranění, jeden byl zraněn lehce. ČTK to řekli mluvčí hasičů, záchranářů i policistů.

"Cisterna byla na cestě k jiné nehodě se zraněním. Na staré silnici nedaleko Jiříkovic skončila cisterna mimo silnici a převrátila se. Došlo k následném požáru, hasiči se dostali ven z vozu a skončili v péči záchranné služby," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Tři z nich utrpěli středně těžká zranění, jeden byl zraněn lehce. "Všechny pacienty jsme odvezli do obou brněnských fakultních nemocnic k dalšímu ošetření," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška policisté zjišťují příčiny a okolnosti nehody. Komplikace v dopravě nehoda nezpůsobila.

Nehoda, k níž hasiči před havárií vyjížděli, se stala mezi Jiříkovicemi a Ponětovicemi, osobní auto tam skončilo mimo silnici na střeše, záchranáři na místě ošetřili jednoho lehce zraněného pasažéra vozu.

Ve stejné době havarovala dodávka o několik set metrů dále na sjezdu z dálnice D1 ve směru na Svitavy. "Řidič dodávky zřejmě na mokré silnici dostal smyk a vyjel mimo silnici," popsal nehodu policejní mluvčí Petr Vala. Záchranáři ošetřili na místě nehody jednu středně těžce zraněnou osobu, kterou odvezli k dalšímu ošetření do vojenské nemocnice v Brně.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pátek 27. května 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď