Čtyři dny plnili ulice Brna hudebníci při Maratonu hudby

foto V Brně skončil 11. srpna 2019 festival Maraton hudby, během kterého po čtyři dny plnili ulice historického centra Brna i některá další místa hudebníci a posluchači. Na snímku hudebník David Jurásek hraje při pianoštafetě v pasáži Alfa.

Brno - Po čtyři dny plnili ulice historického centra Brna i některá další místa hudebníci a posluchači při festivalu Maraton hudby. Podle manažera akce Jana Macha byli lidé nadšení a město žilo především v pátek a v sobotu a neděle je příjemným dojezdem, při němž desítky lidí přihlížejí v Alfa pasáži na pianoštafetu, řekl ČTK.

Účelem festivalu je dostat hudbu různých žánrů z koncertních síní a sálů přímo do ulic, aby se k ní dostali nejen zájemci, ale zastavili se i kolemjdoucí a mohli si vychutnat nevšední atmosféru pouličních koncertů. "Placené koncerty byly vyprodané, v ulicích byla spousta lidí, povídali si o tom v hospodách," řekl Mach.

Velkou novinkou letošního roku byly koncerty v pokojíčcích, které vytvořila výtvarnice Kateřina Šedá. "Byly skvěle a precizně udělané a všichni si v nich chtěli zahrát," řekl Mach. Návštěvníci festivalu našli na Jakubském náměstí koupelnu, u obchodního domu Letmo kuchyni, v České ulici ložnici a v podchodu pod nádražím obývací pokoj.

Maraton hudby nabídl celkem 22 hudebních stanovišť. A přestože na těch venkovních v sobotu večer pršelo, návštěvníci zůstali. "Lidi neskutečně drželi i v tomto počasí, i když nám to trochu zkomplikovalo," poznamenal Mach.

Festival je klíčovou hudební událostí ve městě pro jeho členství v Síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudby. Jedním z důvodů k zapsání města do této prestižní sítě byla mimořádně pestrá hudební nabídka v Brně a tuto skutečnost festival důsledně rozvíjí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 13. července 2020

Očekáváme v 13:00 22°C

Celá předpověď