Čtvrtý ročník festivalu Serial Killer vyhrál srbský seriál Rodina

foto Vyhlášení čtvrtého ročníku brněnského televizního festivalu Serial Killer, 25. září 2021 v Brně. Na snímku ředitelka festivalu Magdalena Zlatušková.

Brno - Čtvrtý ročník brněnského televizního festivalu Serial Killer vyhrál srbský seriál Rodina. Nejlepším webovým seriálem je český TBH. Festivalové projekce se letos uskutečnily v Divadle na Orlí a v Divadle Bolka Polívky, ve kterém organizátoři vyhlásili vítěze. Přehlídka skončí v neděli.

Seriál Rodina je drama o Slobodanu Miloševićovi, kdy popisuje poslední tři dny před jeho zadržením, které bývalá hlava státu strávila v bělehradské vile obklopená rodinou, přáteli, a obyvateli země před televizními obrazovkami. Události těchto dní diváci sledují z perspektivy Miloševićovy rodiny, zvláštních jednotek policie, srbské vlády, médií i obdivovatelů bývalého prezidenta. Programový ředitel České televize Milan Fridrich potvrdil, že sérii na základě festivalové projekce koupí do vysílání.

Čestné uznání od poroty získala Klára Melíšková za hlavní roli v nové minisérii České televize Podezření. Mrazivé drama představuje neproniknutelnou postavu zdravotní sestry, která je pověstná bezcitností, s jakou přistupuje k pacientům i k vlastní dceři. Trilogie inspirovaná desítkami skutečných případů bere v úvahu sociální realitu současného českého maloměsta, vypráví o vlivu médií na veřejné mínění a ukazuje, jak komplikované může být hledání pravdy.

V sekci nejlepší webový seriál zvítězil desetidílný projekt TBH, který pro Českou televizi natočila režisérka Lucia Kajánková. Seriál sleduje události po střeleckém útoku na brněnské střední škole a dotýká se témat jako je manipulativnost sociálních sítí a hledání hranic ve světě dospívání. "Klíčové pro nás bylo, aby to pro ně bylo opravdové a autentické. A to vše včetně jazyka a slangu, který k tomu patří. Chtěli jsme být také empatičtí a tento pohled předat divákům. K tomu se váže i otázka stylu natáčení i vyprávění, práce s hudbou i kamerou, dynamický střih," uvedla Kajánková. Seriál bude mít premiéru na webu České televize v příštím roce.

Loňský třetí ročník festivalu vyhrál ruský seriál Let, uspěl v hlavní kategorii mezi seriály ze střední a východní Evropy. Pojednává o šestici lidí, které zdánlivě spojuje pouze práce v jedné firmě. V momentu, kdy spadne letadlo, do kterého měli všichni nastoupit, se pro ně však leccos změní. Seriál pak vypráví každou epizodu z jiného úhlu pohledu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 24. května 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď