ČT: V Itálii skončilo vyšetřování srpnové nehody českého autobusu

foto V severní Itálii v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem havaroval 4. srpna večer autobus s českými turisty. Podle italských médií sjel autobus ze silnice a převrátil se na bok. Při nehodě zemřel český řidič. Dalších asi 20 cestujících bylo zraněno, nikdo z nich není v ohrožení života.

Praha - Italské úřady ukončily vyšetřování nehody českého autobusu z letošního srpna. Příčinu nehody ale nezveřejnily. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Trestní řízení proti neznámému pachateli bylo takzvaně archivováno, uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová. Při nehodě autobusu cestovní kanceláře Mayer & Crocus tehdy zahynul řidič, 20 cestujících bylo zraněno.

Valentová uvedla, že podle státního zastupitelství v Trentu nebyly identifikovány zodpovědné osoby, a není proto důvod pokračovat v pátrání.

Nehoda se stala v noci ze 4. na 5. srpna v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem. Ředitel cestovní agentury Petr Majer krátce po nehodě řekl, že jeden z cestujících, který je povoláním automechanik, popsal, že autobus jel se zařazeným druhým rychlostním stupněm. Při přeřazení na třetí stupeň se něco stalo. Následně řidič vozidlo strhl do protisvahu. Italská média uvedla, že autobusu selhaly brzdy.

V autobusu cestovalo 34 českých turistů. Řidič autobusu zemřel a na dalších 20 pasažérů bylo zraněno. Cestující už dostali od pojišťovny náhradu za zničená zavazadla a za pobyt v nemocnici. Pasažéry, kterým vznikly výdaje kvůli vážnějším úrazům, pojišťovna ještě neodškodnila. Čeká na to, až bude možné posoudit i případné trvalé následky, uvedla televize.

Majer ČT potvrdil, že klienti dostali zpět plnou cenu zájezdu, 15.000 korun. Podle něj také agentura nahradí případnou újmu cestujícím, kteří byli dlouhodobě v nemocnici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 13:00 13°C

Celá předpověď