ČT v Cannes zakoupila práva na seriály Sorrentina a Tykwera

foto Česká televize - logo.

Praha - Česká televize (ČT) na mezinárodním veletrhu audiovizuální tvorby v Cannes zakoupila dvě životopisné série od renomovaných režisérů Paola Sorrentina a Toma Tykwera. Zahraniční vysílatele naopak zaujaly seriály Labyrint a Vzteklina. Práva na seriál Arabela prodala ČT do Polska. ČTK o tom informovala mluvčí ČT Karolína Blinková.

Tykwerův projekt Babylon Berlín ukazuje v kriminálním příběhu Berlín 20. let napříč ikonickými kabarety, černým trhem, uvolněnými mravy a imigrantskou mafií. Kromě Tykwera se v roli seriálového režiséra představí i Sorrentino fiktivním příběhem prvního amerického papeže Pia XIII., ztvárněného Judem Lawem v sérii nazvané Mladý papež.

"Evropská seriálová produkce se dostává na stále vyšší úroveň, a tak jsme letos mohli vybírat kvalitní série, které se staly hity v Německu, Dánsku a v Itálii. Kromě nich jsme získali také ambiciózní seriál Jméno růže podle knižní předlohy Umberta Eca, který se začal natáčet teprve letos v lednu, a tři řady dánského počinu Dicte - kriminální reportérka," uvedl ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Diváci se mohou těšit také na pokračování islandského thrilleru V pasti či na sedmou řadu špionážního Ve jménu vlasti.

Ve vysílání ČT se objeví i dva životopisy z produkce National Geographic. Desetidílný projekt Génius: Einstein s oscarovým hercem Geoffrey Rushem v hlavní roli přiblíží život člověka, pro kterého bylo tajemství kosmu pochopitelnější než lidé v jeho okolí. První díl, ve kterém si zahrála Klára Issová, se natáčel v Praze. V dramatické sérii Génius: Picasso pak Antonio Banderas zobrazí nitro jednoho z nejkontroverznějších umělců 20. století.

"Z Cannes vezeme i sérii historických a přírodopisných snímků. Samozřejmě ale nezapomeneme ani na děti. Česká televize uzavřela smlouvu s firmou Disney na čtyři animované a dva sitcomové seriály, které nabídne ve vysílání Déčko," podotkl Fridrich.

ČT se mezinárodního veletrhu účastnila také jako aktivní producent. Se zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkaly druhé řady seriálů První republika a Labyrint, vánoční pohádka Nejlepší přítel, série Vzteklina a záznamy baletů Sólo pro nás dva, Sólo pro tři a Romeo a Julie, realizované na prknech Národního divadla.

"Dlouhodobě má Česká televize silnou pozici také na poli dětské tvorby. Polská Fokus TV bude vysílat restaurovanou verzi seriálu Arabela a slovinská veřejnoprávní televize ocenila animovaný večerníček Zahrádka pod hvězdami. Německý distributor k pohádkám, které zakoupil v loňském roce, dokoupil televizní filmy Přání k mání, Trojí život, Správnej dres a minisérii Spravedlnost," sdělil obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 23:00 14°C

Celá předpověď