ČT: Podezření Vrabela ze šíření poplašné zprávy bude řešit soud

foto Organizátor Ladislav Vrabel hovoří na protivládní demonstraci, 21. ledna 2023, Václavské náměstí, Praha.

Praha - Případ Ladislava Vrabela, který čelí podezření z šíření poplašné zprávy kvůli výrokům o jaderném útoku, se bude zabývat soud. Dnes to na twitteru uvedla Česká televize. Vrabel v listopadu zveřejnil video, ve kterém uvedl, že česká vláda chce ze stíhaček zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi. Vrabel podle ČT obvinění, že šířil poplašnou zprávu, odmítl. Tvrdí, že jen spekuloval o krocích vlády.

Pražská policie Vrabela zadržela před více než týdnem po demonstraci, kterou organizoval. Sdělila mu podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, kterého se podle kriminalistů dopustil na sociálních sítích koncem listopadu. Ze zadržení byl pak Vrabel propuštěn. Případ policie řešila ve zkráceném řízení.

Vrabel organizoval protivládní protesty loni v září a říjnu, kterých se v metropoli zúčastnily desetitisíce lidí. Na demonstraci letos 21. ledna jich podle policie dorazilo několik set, Vrabel hovořil o tisícové účasti.

Krajský soud v Českých Budějovicích začátkem ledna zrušil Vrabelovo oddlužení a prohlásil na jeho majetek konkurz s tím, že Vrabel ve svém insolvenčním řízení nedělá maximum pro to, aby uspokojil věřitele. Vrabel řekl, že soud považuje za politický proces.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 2. června 2023

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď