ČT Ostrava připravila seriál o láskách historických osobností

foto Česká spisovatelka Božena Němcová s dětmi - zleva: Jaroslav, Karel, Hynek a Dora na snímku z roku 1854.

Ostrava - Ostravské studio České televize natočilo dokumentární seriál o osudových láskách slavných historických osobností. Průvodcem a autorem je investigativní reportér a publicista Stanislav Motl, který se zaměřil na osobní život Leoše Janáčka či Boženy Němcové. ČTK to řekla mluvčí studia Jana Fabiánová. Seriál se bude vysílat od 26. března na programu ČT2.

"Dvanáctidílná série mapuje milostná vzplanutí a něžná tajemství slavných osobností naší historie. Nejde ale jen o obyčejnou romantickou procházku starými časy. Stanislav Motl je zárukou přidané hodnoty. Půjde tak i o fakta a souvislosti," uvedla Fabiánová.

Kromě Janáčka a Němcové se tématem dílů stal například i Petr Bezruč, Hugo Haas či Johann Wolfgang Goethe. "Byli to nejen jedineční umělci, ale taky lidé, kterým občas láska zamotala hlavu," řekla kreativní producentka Lenka Poláková. Dodala, že autor projektu v příbězích, které jsou známé, našel vždy něco nového.

Osudové lásky zavedou diváky především do 19. a 20. století. Dojde i na známější milostné zápletky, nicméně pokaždé rozšířené o nové pohledy a nové informace. "Odedávna mě přitahují hluboké lidské příběhy, které jdou na samou dřeň života. Osudové, nevšední příběhy, jimž dává čas patinu nesmrtelnosti. Při tvorbě seriálu Osudové lásky bylo mou hlavní ambicí nabídnout divákům co nejzajímavější a inspirující příběhy," uvedl Motl.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 1:00 -2°C

Celá předpověď