ČT Déčko uvede vzdělávací pořady či kolorované Pohádky z mechu a kapradí

foto Generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák vystoupil 2. září 2021 v Praze na tiskové konferenci dětského kanálu ČT :D k novinkám z televizního vysílání i z webu Déčka.

Praha - Dětský kanál České televize (ČT) Déčko na podzim představí několik vzdělávacích pořadů a kolorované Pohádky z mechu a kapradí s původním hlasem Jiřiny Bohdalové, od září také vysílá nový večerníček namluvený Ivanem Trojanem. Novinářům to dnes řekli zástupci ČT a týmů, které pořady vytvořily. Vzdělávací program se zaměří na témata, jako je elektronická komunikace a technologie, zdravé stravování nebo občanská výchova. Kanál letos funguje devátým rokem.

Fotogalerie

Z nových pořadů uvede ČT na Déčku Futuro s Michalem Isteníkem, který se zaměří na moderní technologie. Série Zvěd ukáže fungování vědy v praktickém životě a zásady zdravého stravování dětem představí pořad Ke stolu! Servíruje Servác s Pavlem Zedníčkem.

Podle ředitele Déčka Petra Kolihy jsou hlavním tématem letošní sezony nové technologie. "Každým rokem také připravujeme celoroční soutěž, která sváže určité téma," řekl. Letošní soutěž se jmenuje "Mise Špuntix" a má za cíl vzbudit v dětech zájem o vědu a moderní technologie. Bude spojena se stejnojmenným desetidílným pořadem a webovou stránkou, na které děti najdou on-line hru a vzdělávací materiály. "Chceme tak zábavnou formou přispět k orientaci mladých diváků v současném moderním světě," uvedl Koliha. Dodal, že rozšíření se dočkal také loni v dubnu spuštěný web ČT edu, původně určený k podpoře distanční výuky.

ČT od září představila nový večerníček Kdopak by se čertů bál z pera Jiřího Žáčka, který namluvil herec Ivan Trojan. Pokračovat na Déčku budou vzdělávací pořady Občanka nebo Bankovkovi.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď