CPI Property loni zvýšila provozní zisk i hodnotu nemovitostního portfolia

foto Ilustrační foto - Logo realitní skupiny CPI Property Group.

Lucemburk/Praha - Realitní společnost CPI Property Group českého miliardáře Radovana Vítka loni předběžně zvýšila konsolidovaný provozní zisk EBITDA o více než šest procent na 360 milionů eur (8,8 miliardy Kč). Výrazně vyšší je hodnota nemovitostního portfolia, která vzrostla o 27 procent na 13,1 miliardy eur (přes 319 miliard Kč). Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Výsledky jsou neauditované, podrobnou zprávu podnik zveřejní 31. března.

Generální ředitel CPI Property Group Martin Němeček uvedl, že loňské hospodaření odráží solidní kondici realitního trhu ve střední Evropě. Ke zlepšení podle něj přispěly i kroky managementu, firma ale těžila i ze své kapitálové struktury.

Čistý příjem z obchodních činností se zvýšil zhruba o 11 procent na 384 milionů eur. Čistý příjem z pronájmů se zásluhou akvizic zvýšil o sedm procent na 363 milionů eur, bez akvizic by růst činil 3,3 procenta.

Objem zajištěného dluhu se na celkovém zadlužení do konce roku snížil na 27 procent, zatímco na konci roku předchozího činil 29 procent.

Vítek je většinovým vlastníkem CPI Property s podílem více než 87 procent. Firma vlastní nemovitosti v České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Švýcarsku, dále ve Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek je podle časopisu Forbes jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Firma teď usiluje o převzetí rakouské realitní společnosti Immofinanz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď