Courtois kritizuje přeplněný kalendář, který nedává hráčům čas odpočívat

foto Ilustrační foto - Brankář Realu Madrid Thibaut Courtois.

Brusel - Belgický fotbalový brankář Thibaut Courtois ostře zkritizoval mezinárodní federace FIFA a UEFA za neustálé rozšiřování kalendáře na úkor hráčů a jejich zdraví. Na stále větší množství zápasů si hvězda Realu Madrid postěžovala po nedělní prohře národního týmu 1:2 s Itálií v utkání o třetí místo v Lize národů. Podle něj se zápas, do kterého oba týmy nasadily výrazně upravené sestavy, hrál jen kvůli penězům.

"Nejsme roboti. Je to pořád jen víc a víc zápasů a méně odpočinku pro nás, a nikoho to nezajímá. Kdy budeme mít pauzu? Nikdy," uvedl Courtois s odkazem na přeplněný kalendář, který se za poslední rok a půl kvůli koronavirové pauze ještě více zahustil.

V Lize mistrů i některých dalších soutěžích bylo třeba odehrát stejný počet zápasů v kratším čase. Letní pauzu pak ještě zkrátily kontinentální šampionáty v Evropě a Jižní Americe a ani v příštím roce nebude program volnější. Mistrovství světa v Kataru je naplánováno na listopad a prosinec, tedy na období uprostřed klubové sezony. Už v červnu 2023 je přitom na programu finále Ligy národů.

FIFA by navíc ráda rozšířila mistrovství světa klubů a uvažuje se i o zkrácení cyklu pořádání světového šampionátu na dva roky. "Příští rok bude MS v listopadu, pak budeme muset hrát zase až do konce června. Akorát se zraníme," zlobí se Courtois, podle něhož není vůbec čas na regeneraci.

UEFA se sice plánu na MS po dvou letech postavila a zamítla i vznik Superligy, o niž usilovaly elitní kluby, podle Courtoise ale ani evropští funkcionáři o dobro hráčů nedbají. "Jsou sice proti Superlize, ale dělají to samé - jen přidávají další zápasy. Vytvořili další pohár (Evropskou konferenční ligu). Je to úplně stejné," prohlásil. "Sice se vztekají, když chtějí kluby Superligu, ale o hráče se nestarají. Jde jim jen o jejich kapsy," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď