Collins vystoupí v Praze, kde před lety ukončil sólovou kariéru

foto Ilustrační foto - Phil Collins s Genesis vystoupil na londýnském koncertě Live Earth.

Praha - Zpěvák a bubeník Phil Collins, který před časem znovu nastartoval svoji hudební kariéru, vystoupí 25. června příštího roku v pražské O2 areně. Koncert se uskuteční v rámci jeho turné s názvem Still Not Dead Yet Live. ČTK o tom dnes za pořádající agenturu Live Nation informoval Petr Novák.

Vstupenky v cenách od 2190 do 3990 korun budou v prodeji od 30. listopadu.

Právě v pražské O2 areně zakončil Collins v roce 2005 světové turné Final First Farewell Tour, jež avizoval jako poslední. V Praze o dva roky později příležitostně koncertoval s kapelou Genesis. Na sólovou dráhu se vrátil v roce 2015. "Myslel jsem si, že budu v klidu odpočívat," uvedl ke svému návratu. "Ale díky fanouškům, mé rodině a podpoře některých mimořádných umělců jsem znovu objevil svou vášeň pro hudbu a koncertování. Nastal čas si to všechno zopakovat a jsem opravdu nadšený. Přijde mi to jako správná věc," uvedl.

Jeden z nejúspěšnějších hudebníků své generace dosáhl 40 prvních míst v singlové UK Top 40, což se v 80. letech nepovedlo žádnému jinému umělci. Collins začínal jako bubeník a poté působil jako frontman Genesis, sólově debutoval v roce 1981 albem Face Value obsahujícím velký hit In The Air Tonight.

Následovala úspěšná kariéra velice plodného hitmakera. První příčky britských žebříčků obsadily jeho skladby Easy Lover, You Can't Hurry Love a Against All Odds (Take A Look At Me Now), v amerických hitparádách pak získal sedm prvních míst se svými globálními hity One More Night, Separate Lives, Two Hearts, Another Day In Paradise, I Wish It Would Rain Down, Both Sides Of The Story a Dance Into The Light. Spolupracoval také s řadou dalších slavných hudebníků, například Robertem Plantem nebo Brianem Enem.

V Praze se Collins poprvé představil v roce 1997 na koncertě ve sportovní hale na Výstavišti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je středa 24. července 2019

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď