Cleveland na úvod play off doma propadl v útoku a Indiana vede

foto Utkání NBA Houston - Minnesota. Gorgui Dieng (vpravo) z Minnesota Timberwolves a James Harden z Houston Rockets.

New York - Basketbalisté Clevelandu začali play off NBA domácí porážkou s Indianou 80:98. Finalistům posledních tří sezon se nedařilo v útoku a dali nejméně bodů za celou sezonu. Ostatní favorité vstup zvládli. Boston doma udolal Milwaukee 113:107 po prodloužení, Oklahoma přehrála Utah 116:108 a Houston zdolal Minnesotu 104:101.

Cavaliers nevyšel vstup do zápasu a už v první čtvrtině prohrávali o 20 bodů. Rozjetí Pacers už nedovolili soupeři se přiblížit na méně než sedm bodů, přestože LeBron James zaznamenal triple double za 24 bodů, 10 doskoků a 12 asistencí. Jenže postrádal větší podporu od spoluhráčů a výsledkem bylo nejméně nastřílených bodů od loňského března, kdy ale Cleveland hrál bez Jamese. Lídrem Indiany byl Victor Oladipo s 32 body.

James, který byl v posledních sedmi finále NBA, musel strávit první porážku v osmifinále play off po předchozích 21 výhrách. S Clevelandem a předtím s Miami totiž posledních pět sérií prvního kola zvládl vždy bez zaváhání. Naposledy v osmifinále prohrál před šesti lety.