ČKF: Plán rozvolnění znamená pro vnitřní sporty další měsíc uzavření

foto Informační cedule na dveřích fitness centra v areálu Klíše v Ústí nad Labem, který se 3. prosince 2020 otevřel po uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru. Návštěvníkům jsou k dispozici bazény, finská sauna či fitness centrum. Zaměstnanci kontrolují počet návštěvníků a dodržování protiepidemických opatření.

Praha - Pro vnitřní sportoviště znamená aktuální vládní plán rozvolnění podle České komory fitness (ČKF) minimálně další měsíc uzavření. Pro mnohé provozovatele to bude mít fatální následky. Sportoviště jsou připravena přijmout přísné podmínky, aby byli chráněni klienti i personál. Pravidelný pohyb je pro zdraví obyvatel zcela nezbytný. ČTK to řekla prezidentka ČKF Jana Havrdová.

Podnikatelské a další sportovní a kulturní činnosti bude vláda uvolňovat podle šesti balíčků. Rozhodující bude počet nakažených za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel. Aktuálně je podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) 177 infikovaných na 100.000 lidí, pokud klesne pod 100 bude čas na balíček číslo dvě. Sportování venku ve skupinách nejvýše 20 lidí a sport uvnitř v režimu jeden na jednoho s negativním testem je obsaženo v balíčku čtyři. Vláda k němu přistoupí, pokud bude méně než 75 nakažených na 100.000 obyvatel.

"Jsme rozčarováni zařazením prvních změn ohledně venkovního i vnitřního sportu až do čtvrtého balíčku plánu rozvolnění. S pohledem běžného občana na venkovní sportoviště, kde dochází ke spontánnímu sportování občanů zcela bez pravidel, by měla vláda reagovat a nastavit rozumná pravidla pro venkovní sport při první možné příležitosti," uvedla Havrdová.

Vnitřní sportoviště, bazény i sauny jsou podle Havrdové připraveny fungovat za jasně definovaných podmínek, včetně povinnosti testování. Doplnila, že pokud je plán rozvolňování závislý na počtu nakažených na 100.000 obyvatel v sedmidenním průměru, považuje za zásadní, aby byl tento parametr každodenně aktualizován a běžně dostupný všem.

Vnitřní sportoviště patří k nejdéle uzavřeným provozům. Kvůli druhé vlně pandemie jim vláda fungování zakázala od 9. října. Krátce a s mnoha omezeními mohly otevřít v prosinci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 18. května 2021

Očekáváme v 23:00 9°C

Celá předpověď