CK budou u klientů zjišťovat zájem o Tunisko, na poptávku jsou schopné reagovat

foto Ilustrační foto - Policisté v Tunisku hlídkují na pláži.

Praha - Cestovní kancelář (CK) Blue Style bude podle své mluvčí Ilony Topolové zjišťovat zájem klientů o dovolenou v Tunisku. Pokud tam budou i přes restrikce chtít odjíždět, CK je schopná na poptávku reagovat. Topolová to řekla ČTK. Lety od 5. července na základě úterního ochranného opatření ministerstva zdravotnictví, které výjezd do této destinace od nadcházejícího pondělí fakticky zakázalo, Blue Style zrušila. Na čtvrtečním mimořádném jednání vláda ale rozhodla, že do zemí zařazených mezi státy s extrémním rizikem nákazy nebude cesty zakazovat, ale důrazně je nedoporučí. Po zasedání kabinetu to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Překotné a nekoordinované změny jsou podle Topolové pro CK velmi komplikované. "Ráda bych podotkla, že s námi nikdo připravované omezení nekonzultoval, ani naše iniciativa ve formě návrhů nebyla zohledněná. Toto vládní rozhodnutí (zákaz cest do Tuniska) jsme nemohli nijak ovlivnit, považujeme ho za neopodstatněné a vůči klientům ze strany státu za velmi necitlivé. Toto se týká i změny výkladu nového ochranného opatření, které se najednou ze zákazu změnilo, z ničeho nic, na ´doporučení´," uvedla.

Tunisko patří podle Topolové mezi velmi oblíbené prázdninové destinace českých turistů. Původně avizovaný zákaz cest do této země se podle ní dotkl tisíců klientů. Blue Style pro ně připravila několik variant, jak náhlou změnu pravidel vyřešit. Jejich součástí je podle ní změna destinace či vrácení peněz bez storno poplatku.

Zájezdy do Tuniska v souvislosti s novým opatřením ministerstva zdravotnictví zrušily také CK Fischer a Exim Tours ze skupiny DER Touristik Eastern Europe. Zákazníkům se zakoupeným pobytem nabídly jako alternativu zájezd do Bulharska. Lidem, kteří nebudou mít o takovou změnu zájem, vrátí peníze, uvedl již dříve mluvčí CK Exim Tours Petr Kostka. "Na rozdíl od vlády chceme být v našich krocích vůči klientům konzistentní a neměnit rozhodnutí ze dne na den. Nechceme vystavovat klienty tomu, že by se například vraceli za jiných podmínek než se kterými počítali při odjezdu. Teď tedy klientům nabízíme změnu zájezdu nebo vrácení peněz," uvedl dnes mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Bezděk tento týden upozornil, že česká vláda postupuje nekoordinovaně s okolními státy. Češi se tak podle něj budou na dovolené vydávat ze sousedních zemí.

Pro návrat z Tuniska a dalších zemí zařazených Českou republikou na seznam s extrémním rizikem nákazy musejí lidé před odletem podstoupit antigenní nebo PCR test na koronavirus a další PCR test v ČR do 24 hodin od překročení hranic. Dále je nutná samoizolace ukončená nejdříve desátý den po návratu PCR testem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď