CK: Češi chtějí závěr roku trávit v Egyptě či Emirátech

foto Pohled na hotelový komplex v egyptské Hurgadě. Ilustrační foto.

Praha - Tuzemské cestovní kanceláře (CK) přes pandemii koronaviru sledují vysoký zájem o vánoční a silvestrovské pobyty v Egyptě či Spojených arabských emirátech (SAE). Zájezdy navzdory trvajícím omezením v cestování některé CK vrátily před časem do prodeje, další velké kanceláře se nyní přidávají, jiné pracují na rozšíření nabídky. O exotické dovolené je nyní zájem, Češi poptávají například Zanzibar. Vyplývá to z odpovědí CK na dotaz ČTK.

Fischer a Exim Tours nově nabízejí silvestrovské zájezdy v SAE a vánoční a silvestrovské pobyty v Egyptě. "U Emirátů řadu klientů odrazovala povinnost testovat se už před odletem. Do prodeje jsme proto zařadili silvestrovské pobyty s charterovým letem, u kterého testy povinné nejsou. Klienti tedy nemusí platit test před odletem, otestováni budou zdarma po příletu na letišti. Pokud by bylo testování na covid povinné i po příletu do České republiky, zajistíme ho našim klientům za výhodnější cenu 990 korun," uvedl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Spojené arabské emiráty jsou podle obchodního ředitele a mluvčího Exim Tours Petra Kostky dlouhodobě nejoblíbenější exotickou destinací. Cena týdenního zájezdu sem na Silvestra podle něj začíná na zhruba 25.000 korunách.

Levnější pobyty lidé seženou na Vánoce a v závěru roku v Egyptě, kde se ceny za týden ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive pohybují kolem 18.000 korun. V ceně je podle Kostky test na koronavirus v destinaci. I v tomto případě by kanceláře klientům za zvýhodněnou cenu zajistily test při návratu. Exim Tours a Fischer mají v nabídce pobyty v v letoviscích Hurghada a Marsa Alam.

U CK Čedok je Egypt jednou z nejžádanějších zemí pro trávení zimní dovolené v teple. "Vánoční a silvestrovské termíny jsou nejvíce žádané i v letošním roce, nejprodávanější jsou týdenní pobyty v pětihvězdičkových hotelech přímo na pláži a se stravováním all inclusive," uvedla mluvčí CK Eva Němečková.

Lidé za teplem odjíždějí už nyní. U cestovní agentury Invia prodejům exotických destinací v první polovině listopadu dominoval Zanzibar. Prodeje byly podle mluvčí agentury Andrey Řezníčkové v meziročním srovnání čtyřnásobné. "Zanzibar si vybralo deset procent našich klientů. Většinou volili pobyt na devět dnů ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive," uvedla Řezníčková. Pobyty Invia nabízí od 26.000 korun za osobu. Průměrně však lidé za cestu podle Řezníčkové utrácejí kolem 40.000 korun.

Češi, kteří se chystají vyrazit do ciziny, najdou aktuální informace k cestování na webu ministerstva zahraničí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 26. října 2021

Očekáváme v 19:00 8°C

Celá předpověď