Čistý zisk sázkové společnosti Sazka Group se vloni zdvojnásobil

foto Logo Sazka Group.

Praha - Čistý zisk sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se vloni téměř zdvojnásobil na 447,5 milionu eur (zhruba 11 miliard Kč) z 224,4 milionu eur v předchozím roce. Oznámila to firma v tiskové zprávě. Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o 51 procent na rekordních 3,1 miliardy eur.

Společnost rovněž uvedla, že měla dobrý vstup do letošního roku, a to navzdory zhoršené spotřebitelské náladě. V souvislosti s válkou na Ukrajině upozornila, že nemá žádné aktivity na Ukrajině, v Rusku ani v Bělorusku

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. Předloni se například stala většinovým majitelem rakouské loterijní společnosti Casinos Austria. Vlastní také podíly v největší řecké sázkové firmě OPAP či v italské společnosti LottoItalia.

Mateřskou společností skupiny Sazka Group je firma Allwyn, která se dříve jmenovala Sazka Entertainment. Allwyn je součástí investiční skupiny KKCG, která působí také v dalších odvětvích.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď