Čínské dovozní expo si nenechalo ujít na 180 amerických firem

foto Vlajky USA a Číny - ilustrační foto.

Dovozní veletrh China International Import Expo si nenechalo ujít více než 180 amerických firem, a to navzdory obchodním sporům mezi oběma velmocemi. Informuje o tom státní zpravodajská agentura Nová Čína.

Autor připomíná, že americká účast je rozprostřena po celém areálu výstaviště National Exhibiton Convention Center. „Mimo USA je Čína největším trhem jak pro všechny, tak pro Spojené státy,” podtrhuje Godfrey Firth, ředitel vládních zakázek General Electric (GE), divize Healthcare Greater China. „Tato výstava je platformou, na níž můžeme ukázat, že se umíme lokálně přizpůsobit a předvést inovace ze zdravotnictví, z nichž mohou mít prospěch obyvatelé Číny,” podotkl. Jednou z novinek, které firma přivezla je 3.0T SIGNA Pioneer, představují její nejpokročilejší zařízení pro provádění magnetické rezonance.

Nechybějí ani další velká jména jako jsou Microsoft, Google a Intel. Přivezly vysoce interaktivní expozice, v nichž přibližují veřejnosti své supermoderní technologie.

Ještě o krok dále zašel Boeing, který dorazil s předváděcím modelem letounu Dreamliner 787, který na výstavišti úspěšně přistál. Účast jednoho ze dvou hlavních výrobců letadel je nasnadě: více než polovinu souhrnné flotily čínských aerolinek tvoří boeingy. „Závazky amerického výrobce vůči Číně jdou hluboko do minulosti,” připomněl Wang Yukui, ředitel odboru Northeast Asia Communications ve společnosti Boeing.

Do čínských kuchyní míří zase společnost Whirlpool, která láká na zabudované mikrovlnné trouby, chytré ledničky, na vaření v páře a pohodlné praní. Velké plány má i světové jednička ve výrobě a prodeji potravin pro hospodářská zvířata, zámořský Cargill. „V Číně působíme už 40 let a budeme tam dále investovat, abychom rozvíjeli oboustranně výhodně vztahy se spotřebiteli, partnery a farmáři,” řekl prezident Cargill Asia-Pacific Robert Aspell.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď