Čínská metropole Peking odhalila první případ koronavirové varianty omikron

foto Žena v Pekingu stojí u maskotů zimních olympijských her. 

Peking - V čínské metropoli Pekingu poprvé zaznamenali výskyt vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž odhalení omikronu v hlavním městě potvrdili místní představitelé na dnešní tiskové konferenci. Zpráva přichází necelé tři týdny před plánovaným zahájením zimní olympiády, kterou bude hostit právě Peking.

Varianta omikron se v posledních týdnech šířila v čínském městě Tchien-ťin, které leží nedaleko Pekingu. Jinak se omikron v Číně zatím prokázal jen v hrstce případů, nově je ale hlášen také z čínské finanční metropole Šanghaje a jihočínské provincie Kuang-tung.

Čína se rozhodla postupovat proti koronaviru cestou nulové tolerance. Cílem je zabránit místnímu šíření viru hned v zárodku, byť za pomoci uzávěr celých měst a dalších přísných opatření.

Za posledních 24 hodin Čína, kde žije více než 1,4 miliardy lidí, odhalila 165 nových případů covidu, přičemž ve 104 případech se jednalo o místní přenos. Od začátku pandemie registruje Čína podle agentury Reuters 104.745 infekcí koronavirem a 4636 úmrtí. Za poslední den nepřibylo úmrtí žádné.

Před blížícími se zimními olympijskými hrami, které mají v Pekingu začít 4. února, úřady vyzývají obyvatele, aby neopouštěli domovská města, pokud to není nezbytně nutné. Desítky mezinárodních a domácích letů byly zrušeny.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď