Čína podle Pentagonu odmítla po sestřelení balonu žádost o telefonát

foto Ilustrační foto - Pohled na budovu Pentagonu ve Washingtonu, kde je sídlo Ministerstva obrany Spojených států amerických.

Washington - Čína odmítla americkou žádost o telefonický hovor, uvedl dnes podle agentury Reuters Pentagon. Washington o telefonát mezi ministry obrany obou zemí požádal poté, co USA sestřelily čínský balón, který byl podle nich vybaven špionážní technikou.

Pentagon o hovor mezi americkým ministrem obrany Lloydem Austinem a jeho čínským protějškem Wej Feng-chem žádal v sobotu bezprostředně poté, co americká stíhačka balón sestřelila nad Atlantickým oceánem u pobřeží Jižní Karolíny. Čaát trosek USA vyzvedly v pondělí z amerických teritoriálních vod.

"Bohužel, Čína odmítla naši žádost. Pokračujeme v závazku ponechat komunikační cesty otevřené," uvedl mluvčí Pentagonu Patrick Ryder.

Peking obvinění ze špionáže popírá a tvrdí, že se jednalo o civilní objekt používaný k účelům meteorologického výzkumu. Bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby dříve toto tvrzení označil za naprosto nedůvěryhodné.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď