Čína opět hlásí jen jednoho nově nakaženého koronavirem

foto Ilustrační foto - Lidé v rouškách na ulici v Pekingu, 21. dubna 2020.

Peking - Pevninská Čína dnes ohlásila jeden nový případ nákazy koronavirem, což je stejně jako o den dříve. Nakažených bez příznaků země eviduje nově 15, což je o jednoho méně než v pátek. S odvoláním na tamní úřady o tom informovala agentura Reuters. Singapur zaznamenal 753 nových případů nákazy koronavirem, čímž počet evidovaných infekcí v městském státě vystoupil na 22.460. Naprostou většinu z nově nakažených tvoří zahraniční dělníci.

Nákaza se podle čínské zdravotnické komise objevila u člověka, který přicestoval ze zahraničí.

Dosud se nákaza koronavirem v pevninské Číně, která nezahrnuje Hongkong a Macao, podle tamních úřadů potvrdila u 82,887 lidí a 4633 infikovaných zemřelo.

Čína je připravena pomoci v boji s covidem-19 KLDR

Čína je v rámci svých možností připravena pomoci KLDR v boji s epidemií covidu-19. V dopise severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi to napsal čínský prezident Si Ťin-pching. Dokument podle agentury Reuters dnes citovala čínská státní televize. KLDR dosud neohlásila jediný potvrzený případ nákazy.

Si uvedl, že měl ohledně situace v Severní Koreji a zdraví tamního lidu velké obavy. Doplnil, že ho těší pozitivní výsledek severokorejské snahy dostat šíření respiračního onemocnění pod kontrolu.

Severokorejská média v pátek informovala, že vůdce Kim zaslal zprávu čínskému prezidentovi, aby mu poblahopřál k úspěchu v boji s koronavirem.

KLDR zatím neohlásila jediný potvrzený případ nákazy. Severokorejský vůdce ale zmizel 11. dubna z veřejného života a objevil se až na konci minulého týdne. Severokorejská státní média tehdy zveřejnila snímky, podle kterých se Kim zúčastnil slavnostního otevření továrny na hnojiva. V médiích se spekulovalo o tom, že se Kim stáhl kvůli koronavirové krizi nebo že zemřel.

V Číně se koronavirus potvrdil loni poprvé a země byla prvním ohniskem nákazy. V posledních dnech však místní úřady hlásí jen jednotky nových případů denně, v zasažených oblastech země se díky tomu znovu začíná rozbíhat ekonomický život.

Singapur hlásí 753 nově nakažených, většinou jde o cizince

Singapur zaznamenal 753 nových případů nákazy koronavirem, čímž počet evidovaných infekcí v městském státě vystoupil na 22.460. Naprostou většinu z nově nakažených tvoří zahraniční dělníci. S odvoláním na sdělení ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Devět z nově zaznamenaných nemocných jsou stálí rezidenti Singapuru. Většinu z nově nakažených ale tvoří podle sdělení singapurského ministerstva migrující dělníci, kteří žijí na ubytovnách.

Městský stát Singapur, kde žije přibližně 5,7 milionu lidí, je jednou z asijských zemí nejhůře postižených pandemií nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 6. července 2020

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď