Čína hlásí za poslední den jediný nový případ koronaviru

foto Ilustrační foto - Ženy se fotí s dětmi na výletě nedaleko Pekingu.

Peking - Za uplynulý den se v pevninské Číně prokázal koronavirus jen u jediného člověka. O den dříve to přitom byli dva. Napsala to agentura Reuters s odkazem na vyjádření místních úřadů. Na následky nákazy nikdo další nepodlehl. Severokorejská média dnes informovala, že tamní vůdce Kim Kim Čong-un zaslal zprávu čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, aby mu poblahopřál k úspěchu při boji s koronavirem.

Pevninská Čína, do níž se nepočítá Hongkong a Macao, za čtvrtek nezaznamenala ani jeden importovaný případ, jediný nakažený se tak infikoval od člověka v Číně. Peking nyní eviduje od začátku pandemie celkem 82,886 případů koronaviru, přičemž počet zemřelých s covid-19 se nezvýšil a nadále činí 4633.

Kim "vřele pozdravil Si Ťin-pchinga a pogratuloval mu, přičemž velmi ocenil, že se chopil příležitosti zvítězit ve válce s bezprecedentní epidemií," uvedla podle agentury Kjódo severokorejská státní média. Ze sdělení však není jasné, kdy jej vůdce KLDR poslal, ani jakou formou tak učinil.

V Číně se koronavirus potvrdil loni poprvé a země byla prvním ohniskem nákazy. V posledních dnech však místní úřady hlásí jen jednotky nových případů denně, v zasažených oblastech země se díky tomu znovu začíná rozbíhat ekonomický život.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 6. července 2020

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď