Chytré technologie mohou restauracím pomoci šetřit náklady na energie

foto

Společnost Plzeňský Prazdroj chce pomoci restauracím ušetřit až 30 procent nákladů na energie. Ve 45 hospodách po celé ČR budou instalovány senzory, které měří průtok piva, vody a spotřebu energií v jednotlivých částech výčepu. Cílem je odhalit místa, kde dochází k největším energetickým ztrátám, a vyvinout ekonomičtější technologii čepování piva.

Zvyšující se ceny energií se nevyhnuly ani restauracím. Největší pivovar v Česku tvrdí, že provozovatelé mohou uspořit až 30 procent těchto nákladů díky projektu, který využívá chytré technologie. Výrazné omezení topení, osvětlení či teplé kuchyně by podle průzkumu pivovaru většinu zákazníků odradilo. Projekt chce proto jít jinou cestou.

"Naším jako cílem je definovat vůbec nějaký standard toho, kolik výčepní zařízení spotřebovává elektrické energie a vody na 1 půllitr piva a upravit technologii, která na té hospodě je tak, aby byla méně energeticky náročná," vysvětlil vedoucí projektu Plzeňského Prazdroje Jakub Zaoral.

Hardware vyvinulo České vysoké učení technické v Praze. Software, ukládání a analýzu dat mají na starosti firmy Microsoft a Adastra.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď