Chystají se sportovně zaměřené elektromobily

foto Ilustrační foto

Korejská automobilka Hyundai vážně uvažuje o tom, že by také ze svých klasických modelů elektromobilů vytvořila sportovní varianty. Ty jsou v současné době označovány písmenem N na konci jména.

Informace o tomto záměru zazněla během prezentace nového sportovního SUV Hyundai Kona N, které je ale samozřejmě poháněno zážehovým motorem. Bližší technické informace zatím nezazněly, není však vůbec vyloučené, že by automobilka využila pro svůj vůz Ioniq 5 N pohonné ústroji připravené pro sesterský elektromobil se značkou Kia. Její vůz EV6 GT totiž disponuje výkonem 577 koňských sil a nejvyšším točivým momentem 740 Nm, což umožňuje zrychlit z nuly na stokilometrovou rychlost během 3,5 sekundy.

Zatím nejvýkonnější dosud prezentovaná verze vozu Ioniq 5 má výkon “pouze” 301 koňských sil a zrychlení 5,2 sekundy.

Dokonce prý, podle představitelů Hyundai, není vyloučeno, že by časem vznikla také “N” varianta některého z modelů poháněného vodíkovými palivovými články.

Tyto záměry značky Hyundai jsou nepochybně reakcí na oznámené Volkswageny ID. GTX. Tuto sportovní úpravu jako první podstoupí SUV ID.4.

Zábavné zážitky pro nadšené řidiče připravuje také Ford ve verzi GT svého zatím jediného elektrického vozu Mustang Mach E.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď