Chystá se první elektromobil z Afriky

foto Skica elektromobilu společnosti Atlas E-Mobility Group.

Zatím se v Africe žádné elektromobily nevyrábějí a ani jich tam moc nejezdí. Tento stav hodlá změnit společnost Atlas E-Mobility Group, která již zveřejnila také první designovou skicu chystaného vozu.

Technické parametry zatím chybí. Podle zveřejněné tiskové zprávy je ale pravděpodobné, že využije techniku z některého existujícího elektromobilu. Jelikož jde o marockou firmu, dá se očekávat spolupráce s některou francouzskou značkou. Právě v Maroku totiž mají své výrobní závody automobilky Peugeot a Renault.

Atlas založili v roce 2021 Mohammed Yehya El Bakkali, který zastává funkci generálního ředitele společnosti a Mohammed Hicham Senhaji Hannoun. Ten je výkonným předsedou společnosti.

Podle svých slov chtějí v roce 2026 uvést na trh vůz s nulovými emisemi, který je dostupný, praktický a pragmatický. Vzhled bude inspirovaný marockým designem a identitou.

„Velmi cítíme, že Afriku společnosti při přechodu na elektromobily ignorují,“ řekl Mohammed Yehya El Bakkali. „Nikdo by však neměl podceňovat odhodlání kontinentu pokročit v tomto směru, ani pochybovat o jeho schopnosti produkovat špičková bezuhlíková technologická řešení.“

Cena, jméno, ani kapacita baterie a odhadovaný dojezd zatím zveřejněny nebyly.

Výrobní závod vznikne v Maroku.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď