Chýlková a Fenič dostanou ceny na slovenském filmovém festivalu

foto Ilustrační foto - Herečka Ivana Chýlková na červeném koberci 30. května 2018 na 58. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.

Bratislava - Herečka Ivana Chýlková a režisér Fero Fenič budou mezi oceněnými na letošním ročníku slovenského filmového festivalu Art Film Fest. Oznámili to dnes organizátoři největšího a nejstaršího filmového festivalu na Slovensku, jehož 26. ročník začne v Košicích příští týden.

Držitelka Českého lva Ivana Chýlková převezme cenu Hercova mise za mimořádný přínos v oblasti hereckého umění. Stejné ocenění letos dostane také slovenská herečka Zuzana Mauréry, která například ztvárnila titulní roli ve filmu Jana Hřebejka Učitelka.

Zmiňovanou cenu organizátoři festivalu v minulosti předali řadě českých herců, loni byl oceněn Ondřej Vetchý.

Cenu prezidenta festivalu Art Film Fest, která bude udělována podruhé, dostane režisér a producent Fero Fenič. Ocenění Zlatá kamera za výrazný přínos v oblasti kinematografie si zase převezmou polská režisérka Agnieszka Hollandová a syn slavného sovětského režiséra Alexej German mladší.

Art Film Fest uvede od 15. do 23. června více než 200 filmů. Jedna ze sekcí festivalu bude věnována osobnostem a společné historii České republiky a Slovenska.

V Košicích se festival uskuteční potřetí. Dříve filmovou přehlídku hostily lázeňské městečko Trenčianské Teplice a Trenčín.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 20. dubna 2019

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď