Chrudimská neurologie je kvůli nákaze koronavirem zavřená

foto Zdravotník, nemocnice - ilustrační foto.

Pardubice - Chrudimská nemocnice uzavřela kvůli nákaze zdravotníků neurologické oddělení včetně ambulancí, 16 lidí má covid-19. Péči o pacienty převzala Pardubická nemocnice. ČTK to večer sdělila mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

"Oddělení je pro příjem nových pacientů uzavřeno, fungovat nebudou ani ambulance. Péče o hospitalizované neurologické pacienty je zajištěna, ostatní neurologičtí pacienti z Chrudimska budou směřováni na neurologické oddělení do Pardubic," uvedla Semrádová.

Hygiena nařídila testování 22 zdravotníků, 16 jich bylo pozitivních. Podnětem byla hospitalizovaná pacientka, v úterý byla vyhodnocená jako suspektní, ve středu se u ní prokázala nákaza. Tři pacienti, kteří s nakaženou sdíleli pokoj, také mají covid-19. Příznaky nemají.

"Všichni pozitivně testovaní zdravotníci jsou takzvaně bezpříznakovými pacienty a jsou v domácí izolaci. V tuto chvíli není možné říci, jak se nákaza na oddělení objevila. Veškerý personál je vybaven adekvátními ochrannými pomůckami a je pravidelně proškolován v jejich používání," řekl Miroslav Sirový, oblastní ředitel pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice.

Neurologické oddělení v Chrudimi funguje v karanténním provozu. Pečuje pouze o již hospitalizované pacienty, kteří i nadále vyžadují lékařskou péči. Uzavřená je jak lůžková, tak ambulantní část. O pacienty, u nichž byla prokázána nákaza koronavirem, se stará pardubické infekční oddělení a interní oddělení Chrudimské nemocnice, kde se nachází vyčleněná izolační lůžka, dodala Semrádová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 25. října 2020

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď