Chrám svaté Barbory zpřístupnil výstavu Pod ochranu tvou

foto V chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře začala 15. června 2020 výstava Pod ochranu tvou. Do 30. září budou v ochozových kaplích vystaveny vzácné exponáty, které se po většinu roku skrývají v chrámovém depozitáři. Tématem výstavy je ochrana nebeských patronů českých zemí, ale i Kutné Hory. Na snímku si návštěvník prohlíží originál svatobarborské Madony oblečené do historických šatů.

Kutná Hora - Pod ochranu tvou je název nové výstavy, kterou lze zhlédnout v chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře. Návštěvníci mohou v ochozových kaplích obdivovat vzácné exponáty, jež se po většinu roku skrývají v chrámovém depozitáři. Tématem výstavy je ochrana nebeských patronů českých zemí, ale i Kutné Hory. Výstava je přístupná ode dneška do 30. září vždy v otevírací době chrámu, informovala ČTK Římskokatolická farnost-arciděkanství Kutná Hora.

Fotogalerie

Návštěvníci uvidí například originál gotické Madony, která je s chrámem spojená od samotného položení základního kamene, a spolu s ní i vzácné šatičky, které ji zdobily v období baroka. Vystavena je také kopie staroboleslavského paladia a část křídla původního gotického oltáře s vyobrazením svaté Barbory.

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si loni prohlédlo přes 347.000 turistů, meziročně o sedm procent více. Byla to dosud největší návštěvnost této památky. Letošní návštěvnost ale poznamenala pandemie koronaviru, kvůli níž musely být památky zavřené. Chrám svaté Barbory se pro návštěvníky znovu otevřel 25. května.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je pátek 26. února 2021

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď