Chorvatská tenistka Martičová se v Lausanne po třech letech dočkala titulu

foto Chorvatka Petra Martićová na tenisovém turnaji v Lausanne 17. července 2022.

Lausanne (Švýcarsko) - Chorvatská tenistka Petra Martičová ve finále v Lausanne porazila 6:4, 6:2 Olgu Danilovičovou ze Srbska a získala druhý titul na okruhu WTA v kariéře.

Jednatřicetiletá Martičová se dočkala po třech letech. Jediný dosavadní turnajový úspěch zaznamenala v Istanbulu, kde ve finále zdolala českou tenistku Markétu Vondroušovou. Ve finále si Chorvatka zahrála pošesté.

Danilovičové alespoň částečně může spravit náladu titul ze čtyřhry, který bez boje získala spolu s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou. Jejich soupeřky Norka Ulrikke Eikeriová a Slovinka Tamara Zidanšeková k finále nenastoupily.

Americká tenistka Peraová získala v Budapešti první titul v kariéře

Americká tenistka Bernarda Peraová došla na turnaji v Budapešti z kvalifikace až k prvnímu titulu na okruhu WTA. V dnešním finále porazila dvakrát 6:3 Aleksandru Kruničovou ze Srbska.

Peraová v maďarské metropoli na cestě do premiérového finále neztratila jediný set a nezaváhala ani proti Kruničové. Souboj hráček z druhé stovky žebříčku sedmadvacetiletá Američanka ukončila za hodinu a půl.

Argentinské finále v Bastadu vyhrál Cerúndolo a má první titul z okruhu ATP

Argentinské finále na tenisovém turnaji ve švédském Bastadu vyhrál Francsico Cerúndolo a získal první titul na okruhu ATP. Sebastiána Báeze porazil 7:6 a 6:2.

Třiadvacetiletý Cerúndolo nastoupil k druhému finále v kariéře. Poprvé si o titul zahrál loni v Buenos Aires, kde ve dvou setech prohrál s krajanem Diegem Schwartzmanem.

Druhé finále s argentinským soupeřem už Cerúndolo v Bastadu zvládl. V tie-breaku první sady se ujal vedení 4:0 a nakonec ho získal poměrem 7:4. Druhý set už byl jeho jasnou záležitostí.

Jednadvacetiletý Báez usiloval o druhý titul v kariéře. Letos se už ve finále představil neúspěšně v Santiagu de Chile, jediný dosavadní triumf zaznamenal v dubnu v Estorilu.

Tenisový turnaj žen v Lausanne

(antuka, dotace 251.750 eur):

Dvouhra - finále:

Martičová (Chorv.) - Danilovičová (Srb.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - finále:

Danilovičová, Mladenovicová (Srb./Fr.) - Eikeriová, Zidanšeková (Nor./Slovin.) bez boje.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď