Chillibraní v Brně nabízí chilli ve všech podobách, už podruhé je zmenšené

foto V Björnsonově sadu v Brně 4. září 2021 uspořádali Chillibraní.

Brno - Bez vstupného, ale také bez kulturního programu se letos už podruhé koná brněnský festival pro milovníky chilli Chillibraní. Důvodem menšího formátu je pandemie covidu a nejistota z budoucího vývoje, která ještě na jaře v Česku panovala, řekla ČTK za pořadatele Dominika Hejlová.

Fotogalerie

"Velký formát festivalu, který jsme pořádali před covidem, jsme připravovali necelý rok předem. Už na jaře, kdy se situace zlepšovala jen velmi pomalu, jsme se s možností velké akce rozloučili a doufali jsme, že se nám podaří festival udržet alespoň v menším formátu, který se uskutečnil už loni," dodala Hejlová.

Stejně jako loni se tak Chillibraní koná v Björnsonově sadu kousek od centra Brna. Přes dvacet stánků nabízí nejen nápoje a jídlo s chilli, ale také sazenice, rostliny nebo potřeby pro pěstování pálivých papriček.

Ochutnat mohou návštěvníci speciální chilli pivo, které rozdrojovický rodinný pivovar Rojc vaří speciálně pro festival. "Je to svěží a pikantní jedenáctistupňový Chilli Ale, na festivalu se ale čepují i řemeslná piva bez chilli," dodala Hejlová.

Desítky lidí vyrazily na festival už před polednem a pálivé i nepálivé speciality si vychutnali místo sobotního oběda. Už v poledne byla většina stolků obsazená. Pochutnat si mohou i lidé, kteří pálivé jídlo nevyhledávají. Na Chillibraní platí pravidlo, že u každého stánku s jídlem musí být v nabídce i nějaké naprosto nepálivé jídlo. Kromě hlavních chodů si lidé mohou dopřát i cukrovinky nebo třeba chilli zmrzlinu.

Zmenšený formát festivalu s sebou nese i omezené možnosti doprovodného programu. Letos se tak koná opět bez živé hudby, která původně festival provázela. Pořadatelé ale věří, že se covidová situace do příštího roku stabilizuje a jubilejní 10, ročník budou moci naplánovat v původním velkém formátu, třeba opět na koupališti Riviera, kam na Chillibraní chodily tisíce lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď