Chevrolety Bolt jsou zřejmě prokleté. Opět musí do servisu

foto Elektromobil Chevrolet Bolt.

Automobilka Chevrolet chystá další velkou svolávací akci, která se týká jejího malého elektromobilu Bolt. Tentokrát bude muset zajet do servisů zajet celkem 140 000 exemplářů modelových roků 2017-2023.

Opět u nich hrozí vznik požáru. Tentokrát jsou důvodem předpínače bezpečnostních pásů, které mají pyrotechnickou složku. Ta se aktivuje v případě, že čidla ve voze detekují nehodu a způsobí přitažení bezpečnostních pásů blíže k tělům pasažérů.

Unikající horké plyny ale můžou, podle současných zjištění, zapálit podlahové koberce ve voze. I když riziko takové události je velice malé, Chevrolet se rozhodl uskutečnit svolávací akci pro všechna dosud vyrobená vozidla tohoto typu.

Podle dostupných informací se nebudou vyměňovat zmíněné předpínače, ale technici instalují na koberce speciální nehořlavou fólii.

Jedná se tedy o finančně poměrně nenáročnou operaci. Zejména v souvislosti s dřívější akcí, při které se musely měnit vysokonapěťové trakční baterie. Ty také mohly způsobit požár. Ovšem, na rozdíl od zmiňovaných předpínačů, prakticky v libovolné situaci.

Tato svolávací akce je stále v běhu, Podle posledních informací Chevrolet vyměnil baterie zhruba u poloviny dosud provozovaných vozidel. Začalo se s ročníky 2017-2019. Baterie má navíc po výměně větší kapacitu – zhruba o deset procent.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď