Chci hrát minimálně do mistrovství Evropy 2024, oznámil Ronaldo

foto Ilustrační foto - Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo se raduje ze svého gólu, který dale z penalty Francii.

Lisabon - Pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo ani v sedmatřiceti letech nemyslí na konec kariéry. Hvězdný fotbalista, jenž nechybí v portugalské nominaci na sobotní utkání Ligy národů v Praze, cítí stále motivaci a chce hrát minimálně do mistrovství Evropy v roce 2024.

Ronaldo oznámil své plány během slavnostního ceremoniálu, na kterém převzal cenu pro nejlepšího střelce portugalské reprezentace. "O tomhle jsem nikdy ani nesnil. Byla to dlouhá cesta, ale ještě zdaleka nekončí. Pořád mám velké ambice," uvedl útočník Manchesteru United.

Se 117 góly nejlepšího střelce v historii mezinárodních utkání motivuje i potenciál portugalského výběru. "Je tady spoustu velkých talentů se skvělou budoucností. I proto doufám, že pár let ještě za tenhle tým hrát budu," dodal Ronaldo, který by neměl chybět na přelomu listopadu a prosince na světovém šampionátu v Kataru.

Mistři Evropy z roku 2016 se představí v pražském Edenu proti českému výběru v sobotu od 20:45. První vzájemný duel v červnu vyhráli Portugalci na domácí půdě v Lisabonu 2:0.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 2. října 2022

Očekáváme v 15:00 15°C

Celá předpověď