Chcete-li se podílet na změnách v Moravskoslezském kraji, zapojte se!

foto

Ostrava - První část Projektu Lidé lidem věnovaná sociálnímu podnikání, kritickému myšlení a komunitnímu umění se chýlí ke konci. V závěru pilotní části projektu proběhne dne 19. 6. 2019 od 10.00 hodin v Ostravě konference s názvem „POTENCIÁL vs. PASIVITA“ lidí Moravskoslezkého kraje.


Dopoledne bude věnováno panelové diskuzi, které se zúčastní Ondřej Císař (sociolog, Sociologický ústav Akademie věd ČR), Lindsey Hall (ředitelka organizace Real Ideas Organisation působící v oblasti sociálního podnikání, Velká Británie), Ondřej Hrab (ředitel Divadla Archa působící v oblasti komunitního umění, Praha), Bob Kartous (vedoucí komunikace, organizace Eduin působící v oblasti vzdělávání), Jennie King (programová ředitelka programu People-to-People Central Europe, British Council, Velká Británie), Daniel Rychlík (vedoucí Odboru sociálních věcí Moravskoslezského kraje, Ostrava).

Většina účastníků panelové diskuse byla aktivní v Projektu Lidé lidem a budou společně diskutovat o hlavních tématech projektu i o aktuální situaci v Moravskoslezském kraji. O tom, co lze vlastními silami změnit, o problémech, které lze řešit zdola, o možnosti účinného zapojení jednotlivců do takových změn, například prostřednictvím sociální podnikání či komunitního umění.

Odpoledne od 12.45 do 14.15 pak proběhnou workshopy k jednotlivým tématům projektu:

Workshop Sociální podnikání jako nástroj podpory komunitního života povede Lindsey Hall – ředitelka Real Ideas Organisation, která navštívila několik úspěšných českých sociálních podniků a podělí se o své dlouholeté zkušenosti z Velké Británie.

Ilona Labuťová z neziskové organizace Teatrálie provede zájemce workshopem na téma potenciálu umění při aktivizaci a propojování lidí.

Třetí workshop pod vedením Tomáše Hazlbauera z Centra pro demokratické učení odpoví na otázky, zda škola vychovává z dětí aktivní občany a jakou roli v tom hraje rozvoj klíčových dovedností.

Srdečně vás zveme jak k účasti v panelové diskuzi, tak i v kterémkoli z workhopů. Své příhlášky můžete vyplňovat zde: https://forms.gle/XNdXkVJ7MUzjiRcRA do 10.6.2019 do 12:00.


Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 12. července 2020

Očekáváme v 11:00 19°C

Celá předpověď