Charles slaví 70. let, královský palác zveřejnil rodinné snímky

foto Britský princ Charles

Londýn - Britský princ Charles dnes slaví 70. narozeniny. Královský palác u této příležitosti zveřejnil rodinné fotografie, pořízené už v září v zahradě Charlesova londýnského sídla Clarence House.

Britský princ Charles (v popředí) se svou manželkou Camillou a vnoučaty princem Georgem a princeznou Charlotte. V horní řadě stojí za ním jeho syn William s manželkou Kate a vnoučetem Louisem a na pravé straně syn Harry s manželkou Meghan. Následník trůnu na nich sedí na lavičce vedle své manželky Camilly a obklopen je zbytkem rodiny - syny Harrym a Williamem, jejich manželkami a a vnuky. Britská média si všímají, že na snímcích je také nejmladší člen královské rodiny, šestiměsíční princ Louis, jehož měla veřejnost možnost vidět naposledy na červencových křtinách.

Na Charlesovu počest se dnes bude v Buckinghamském paláci konat soukromá párty pořádaná královnou Alžbětou II., která pronese projev. Hodinu po poledni londýnského času (13:00 SEČ) zazní zvony z Westminsterského opatství a z Toweru tradiční rány z děla.

Britský časopis Country Live věnoval Charlesovým sedmdesátinám zvláštní číslo. Princ v něm mimo jiné v rozhovoru říká, že jeho oblíbeným jídlem je "groussaka", což je jeho verze tradiční řecké musaky s tetřevem (anglicky grouse) místo jehněčího.

mka šeb

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď