ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav ve zbývajících středočeských okresech

foto Hasiči na území Prahy zasahovali 21. října 2021 u více než 400 událostí spojených se silným větrem.

Kladno - Společnost ČEZ Distribuce k dnešním 10:00 zrušila kalamitní stav ve zbývajících šesti středočeských okresech. Byl v nich od čtvrtka kvůli vysokému počtu domácností bez proudu. Jde o okresy Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Praha-západ a Rakovník, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí společnosti Soňa Holingerová. V ostatních šesti středočeských okresech odvolala firma kalamitní stav v pátek večer.

"Aktuálně jsme opravili všechny poruchy na vedení vysokého napětí, jsme i nadále v terénu a nyní pracujeme na opravě šesti desítek poruch na vedení nízkého napětí. Jedná se však již jen o jednotlivá čísla popisná, chaty, chalupu, rekreační osady a podobně," informovala mluvčí. Nyní jsou v regionu bez elektřiny desítky domácností, dodávky jim mají být podle Holingerové obnoveny během dopoledne. Ve čtvrtek večer bylo v regionu přes 70.000 odběrných míst bez elektřiny, v pátek ráno téměř 7000.

Kvůli čtvrtečnímu silnému větru měli středočeští hasiči nejvíce výjezdů na Kladensku, přes 200. K pátečnímu ránu zaevidovali přes 1600 událostí spojených s větrem, počet zásahů ale klesl na 1210, protože některé ohlášené popadané stromy lidé odstranili předtím, než se k nim hasiči dostali. Poté už výjezdů dramaticky nepřibylo, odpoledne převažovaly též zásahy na Kladensku, Nymbursku, Mladoboleslavsku a v okrese Praha-západ.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 23. května 2022

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď