Cestující MHD v centru Prahy čekají dnes a v neděli komplikace

foto Pražské metro - ilustrační foto.

Praha - Cestující pražskou hromadnou dopravou v centru Prahy čekají dnes a v neděli komplikace. Stanice metra Muzeum na lince A je kvůli opravám uzavřena a vlaky jí o víkendu v obou směrech jen projíždí. Kvůli údržbě tratí bude také téměř celý víkend částečně přerušen provoz tramvají v oblasti křižovatky ulic Spálená a Lazarská. V neděli pak čeká Pražany a turisty přerušení tramvají na trati kolem Pražského hradu.

Pro výstup na Václavské náměstí mohou cestující využít stanici Můstek. Pro přestup mezi linkami A a C mohou přejet z Můstku linkou B na Florenc, nebo opačně. U uzavřené stanice jsou informační tabule a pracovníci v reflexních vestách, kteří lidem poradí s dopravním spojením v češtině a angličtině.

Tramvaje dnes přes den nepojedou ve směru od Karlova náměstí, od budovy soudu, směrem do Lazarské a rovně Spálenou ulicí k zastávce Národní třída. V neděli pak bude zcela zastaven provoz v Lazarské a Jindřišské ulici. Přes Václavské náměstí mezi zastávkami Lazarská - Jindřišská nepojedou tramvaje v obou směrech od 04:30 do 18:00.

V neděli čeká Pražany a turisty také přerušení provozu tramvají na trati kolem Pražského hradu. Od 07:30 do 17:00 nepojedou v obou směrech v úseku Malovanka - Brusnice - Chotkovy sady.

Ve stanici metra Muzeum ale nedělí uzavírky nekončí. Od pondělí budou ve stanici zastavovat jen spoje linky A ve směru Depo Hostivař. Spoje v opačném směru na Nemocnici Motol začnou na Muzeu opět zastavovat až 21. května. Vzhledem k aktuální rekonstrukci stanice čekají cestující ještě další tři její víkendové uzavírky. Muzeum tak bude uzavřeno i o víkendech 12. a 13. května, 23. a 24. června a 21. a 22. července.

Více informací k uzavření stanice metra i přerušení tramvajového provozu je na webu pražského dopravního podniku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 23:00 14°C

Celá předpověď