Čeští volejbalisté porazili v přípravě na ME Lotyšsko 3:1

foto Přípravný zápas české mužské volejbalové reprezentace s týmem Lotyšska před nadcházejícím mistrovstvím Evropy, 13. srpna 2021 v Kuřimi. Zleva Jan Hadrava a Josef Polák z ČR a Atvars Ozolinš a Renars Pauls Jansons z Lotyšska, vpravo český reprezentant Adam Bartoš.

Kuřim (Brněnsko) - Čeští volejbalisté porazili ve třetím přípravném zápase před domácím mistrovstvím Evropy v Ostravě dalšího účastníka šampionátu Lotyšsko 3:1. Výsledkově tak navázali na dvě vítězství nad Slovenskem v Hradci Králové.

Fotogalerie

Do dnešního duelu v Kuřimi nemohl trenér Jiří Novák počítat s lehce zraněnými středovými hráči Oliverem Sedláčkem a Adamem Zajíčkem. "Náš výkon byl takový neučesaný a kopírovalo to celý přípravný týden," řekl Novák novinářům.

Byl rád, že jeho svěřenci si udrželi vítěznou šňůru v přípravě, ale hra ho moc nepotěšila. "Někteří hráči si po předchozích zápasech mysleli, že je hotovo a že mají vše jisté a že se už nemusí jet na krev. Takhle myslet nemohou," kritizoval trenér.

Dnes měl k dispozici dvanáct hráčů, do zápasu zasáhlo deset. Případné doplnění závisí na zdravotním stavu Sedláčka a Zajíčka. "Pokud je vyřešíme v krátkodobém horizontu, tak se kádr doplňovat nebude," řekl Novák, aniž by potíže obou blokařů specifikoval.

Jeho tým čeká v sobotu odveta s Lotyšskem znovu v Kuřimi, následně soustředění ve Zlíně a odlet do Turecka na dva přípravné zápasy. Generálkou na ME budou už přímo v ostravském dějišti dva duely s Řeckem.

Český tým se na mistrovství Evropy v šestičlenné skupině utká se Slovinskem, Běloruskem, Bulharskem, Černou Horou a Itálií. Turnaj pro něj začne 3. září.

ČR - Lotyšsko 3:1 (21, -19, 21, 21)

Sestava a body ČR: Hadrava 8, A. Bartoš 10, Licek, Patočka 12, Polák 6, Janouch 2, libero Pfeffer - Finger 16, Bartůněk, Vašina 8.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 17. května 2022

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď