Čeští kanonýři na fotbalové exhibici v Kroměříži podlehli slovenskému výběru 6:8

foto Setkání českých a slovenských fotbalových legend Kanonýři v Kroměříži. 18. června 2022 Kroměříž. Zleva Karol Dobiaš a Antonín Panenka

Kroměříž - Exhibiční utkání členů Klubu ligových kanonýrů pro autory 100 a více gólů v nejvyšších soutěžích ovládl slovenský tým, který v Kroměříži porazil český výběr 8:6. Moravský klub na akci "Kanonýři v Kroměříži" také oslavil 120 let od narození místní legendy Josefa Silného, po kterém pojmenoval stadion.

Čestný výkop zápasu provedl reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý. Za slovenský tým se v téměř třicetistupňovém vedru čtyřikrát prosadil kapitán Jozef Kožlej, hattrickem se blýskl domácí David Lafata. Dvě branky dal jeho spoluhráč Ľubomír Luhový, jednou skóroval Vratislav Lokvenc. České mužstvo kanonýrů ještě reprezentovali Jan Koller, Antonín Panenka nebo Radek Drulák, roli hrajícího kouče měl Pavel Hapal.

"Nebylo to vůbec těžké. Takové hráče nemusíte ani koučovat. Měli jsme hodně útočníků, tak si stoupli i na kraj obrany a neměli s tím žádný problém. Bylo to dobré. Ale každá porážka mrzí," řekl Hapal ČTK a serveru Sport.cz.

"Musíme uznat, že Slováci měli mladší mančaft nebo byli běhavější. Dneska o výsledek nešlo, ale prohrát jsme nechtěli. Začal jsem vzadu, kde mi to nevadilo, ale nějak mě to táhlo dopředu," doplnil někdejší útočník Lafata.

Hlavní exhibici předcházelo utkání starých gard Kroměříže a Bohemians, v jejichž dresu končil Silný ligovou kariéru. Vicemistr světa z roku 1934 se stal prvním hráčem, který dosáhl 100 gólů v tuzemské nejvyšší soutěži. "Klokani", za které rovněž nastoupil evropský šampion z roku 1976 Panenka, porazili domácí Hanáckou Slavii 7:2.

Klub ligových kanonýrů týdeníku Gól při akci oslavil 50 let od svého založení. V současnosti je v elitní společnosti "stovkařů" 76 hráčů, z nichž jediný útočník Milan Škoda z Mladé Boleslavi ještě působí v první lize. Lídrem historické tabulky je legendární Josef Bican s 447 brankami před Vlastimilem Kopeckým (252) a Lafatou (204).

Akce, která na stadion v Kroměříži přilákala téměř dva tisíce diváků, se ze zdravotních důvodů nezúčastnil bývalý reprezentační kouč Karel Brückner. Současný kapitán národního týmu Tomáš Souček se zase na nahraném vzkazu omluvil, že dnes svědčil své sestře na svatbě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď