Čeští hokejisté přiletěli domů z MS, zklamání v nich přetrvávalo

foto Čtvrtfinálové utkání na mistrovství světa v hokeji: ČR - Finsko, 3. června 2021 v Rize. Trenér národního týmu Filip Pešán instruuje svoje svěřence.

Praha - Za velkého zájmu médií i lovců autogramů se dnes odpoledne vrátila z mistrovství světa v Rize česká hokejové reprezentace, pro kterou skončil turnaj čtvrteční čtvrtfinálovou porážkou 0:1 s Finskem. U členů národního týmu se během cesty mísily hlavně dva pocity - stále čerstvé zklamání z vyřazení částečně narušovala vidina brzkého setkání s blízkými po dlouhém období života v "bublině".

"Já se snažím na takové věci co nejrychleji zapomenout, protože si tím nechci nějak zkazit volno. Samozřejmě nás to vyřazení mrzí, ale vzhledem k tomu, jakou mám - a musím mít - povahu, co se týče brankáře, tak je to nastavené slavit i truchlit do půlnoci a potom třeba dělat závěry. To už však není na nás na hráčích. Ale určitě jsme si to všichni představovali jinak," řekl ČTK a deníku Právo brankář Šimon Hrubec.

"Pořád se vrací do hlavy myšlenky na to, co mohl člověk udělat jinak a lépe. Je to prostě velká škoda a čím to ubíhá dál, tak si tím víc člověk uvědomuje, že letos ta šance na nějaký úspěch byla fakt velká. Samozřejmě to mrzí, ale zase se nelze v nějakých depresích utápět donekonečna. Teď nás čeká volno, zase další sezona... Sedí na to ta obvyklá fráze o tom, že je to sport. Sotva s tím teď něco dělat, jak to dopadlo," řekl útočník Jakub Flek.

Jak se mu usínalo bezprostředně po těsné čtvrtfinálové porážce? "Byl jsem včera vážně úplně hotovej. Věřím, že každý z nás tam nechal úplně všechno. A únava se pak tak nakupila, že jsem přišel na hotel a byl jsem rád, že jsem sebou plácnul do postele. Usínalo se však samozřejmě špatně s tím pocitem, že nás dnes čeká cesta domů. To moc příjemné nebylo," připomněl Flek.

Kapitán Jan Kovář přiznal, že celkově bylo vystoupení českého týmu na šampionátu nepovedené. "Celý turnaj se nám nepovedl. Prohráli jsme na začátku dva zápasy, přestalo se nám dařit a pak už jsme museli každý zápas vyhrát, abychom vůbec postoupili alespoň do čtvrtfinále. A v něm jsme pak nedali ani gól, to hovoří samo za sebe. Odhodlání tam sice bylo, ale něco nám prostě chybělo, abychom postoupili dál. A my, co jsme byli v rolích lídrů, jsme neodehráli povedený turnaj, od čehož se to odvíjelo," řekl Kovář.

Pohodě při nepřesvědčivých výkonech a výsledcích nenapomáhala ani izolace jako součást opatření v boji proti koronaviru. "Nebylo to v té 'bublině' nic příjemného. Pokud se ptáte, jestli nás to bavilo, tak opravdu nebavilo. Ale není to výmluva, měly to všechny týmy stejné. Rozhodli jsme se, že chceme reprezentovat a udělali pro to všechno. Nevím, zda bude možnost setkat se s rodinou přímo náplast, ale hrozně se těším. Sezona začíná zase za pár měsíců, moc volna nebude, takže tím spíš se teď chci rodině hodně věnovat," dodal Kovář.

Kouče Filipa Pešána podrobnější rozbor teprve čeká. "Samozřejmě jsem si to celé promítal v hlavě, s kolegy jsme si to rozebírali, ale pořád platí, že nějaká analýza bude lepší až s odstupem za několik dní. Teď je to ještě všechno hodně čerstvé. Jsme však samozřejmě zklamaní, na tom se nic nemění. Každopádně to byl šampionát, který byl obecně vzato úplně mimo mísu. Úplně jiný šampionát, než kdokoliv z nás zažil," uvedl Pešán.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

33°C

Dnes je neděle 20. června 2021

Očekáváme v 1:00 25°C

Celá předpověď