Čeští hokejisté nastoupí na olympiádě opět v dresech se státním znakem

foto Česká hokejová reprezentace nastoupí na olympijských hrách v Pekingu opět v dresech se státním znakem na hrudi. Bílá i červená varianta, jejichž podobu 30. září 2021 hokejový svaz zveřejnil, se z velké části shoduje s dresy z olympijských her v Pchjongčchangu 2018.

Praha - Česká hokejová reprezentace nastoupí na olympijských hrách v Pekingu opět v dresech se státním znakem na hrudi. Podle pravidel totiž nemůže použít logo Českého hokeje, které má na dresech na mistrovství světa či turnajích Euro Hockey Tour. Bílá i červená varianta, jejichž podobu dnes hokejový svaz zveřejnil, se z velké části shoduje s dresy z olympijských her v Pchjongčchangu 2018.

"Při olympijských hrách platí na rozdíl od dalších mezinárodních akcí přesná pravidla pro motivy, které lze na dresech použít," uvedl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban v tiskové zprávě. "Povoleny jsou státní znak nebo název země, nikoli například loga národních federací. Rozhodli jsme se pro tradiční státní znak a doplňující prvky tak, aby na dresech byly zastoupeny i další symboly státu jako vlajka nebo barvy," doplnil.

Oproti Pchjongčchangu je pozměněn design rukávů, na kterém jsou nyní prostorově ztvárněné motivy vycházející ze státní vlajky. "Obecný koncept, s nímž jsme dresy účastníků turnaje připravovali, zní 'Respektujme minulost, představme budoucnost'. V případě české reprezentace jsme zvolili slogan 'Rození válečníci, spojení hrdostí'," uvedl Brett Jones ze společnosti Nike, která dresy připravuje. Ramenní část má podle jeho slov připomínat rytířské brnění.

Čeští hokejisté se na olympijských hrách v Pekingu představí ve skupině B a od 9. února se postupně utkají s Dánskem, Švýcarskem a Ruskem. Následně je čeká play off. O postup na hry budou v listopadu usilovat české hokejistky, které čeká v Chomutově kvalifikační turnaj. Pokud do Pekingu postoupí, budou hrát ve stejných dresech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 1. prosince 2021

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď