Čeští biatlonisté ladí formu na začátek sezony ve Finsku

foto Na snímku je trenér ženské biatlonové reprezentace Zdeněk Vítek.

Imatra (Finsko) - Česká biatlonová reprezentace zvolila stejně jako v minulé sezoně k přípravě na prvním sněhu finské středisko Imatra. Původně plánované soustředění na Dachsteinu musel tým kvůli špatným podmínkám zrušit.

Muži trénují ve Finsku už skoro týden, ženy se k nim připojily v neděli. "Na Dachsteinu byla ledovka a vichr. Zůstali jsem tak o několik dnů déle v Pokljuce," uvedl na svazovém webu trenér mužů Zdeněk Vítek. Oba týmy se nyní budou nedaleko ruských hranic připravovat ještě téměř dva týdny.

Část prodlouženého soustředění ve Slovinsku s týmem absolvovala i střelecká konzultantka Kateřina Emmons. "Udělali jsme hodně silové práce i vytrvalostních tréninků, a také jsme zamakali na střelbě. Včetně klidové střelby a stabilizace polohy, což jsou prvky, které kvůli chladu v zimě už moc nenatrénujeme," uvedl Vítek. Podobnou náplň přípravy měl v Pokljuce i ženský tým pod vedením norského kouče Egila Gjellanda a jeho asistenta Jiřího Holubce.

V Imatře absolvují biatlonisté i kontrolní závody, které určí složení reprezentačních týmů. Světový pohár začne v Pokljuce 2. prosince závody smíšených štafet a dvojic.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 19. dubna 2019

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď