Českým juniorkám unikl na softbalovém MS postup ze skupiny

foto Česká softbalistka Barbora Saviola (vpravo) v utkání s Mexikem na juniorském MS.

Irvine (USA) - České softbalistky skončily na juniorském MS v americkém Irvinu ve skupině na třetím místě a čeká je boj o 9.-12. místo. V rozhodujícím utkání na úvod turnaje s Mexikem podlehly 0:1, poté smetly Botswanu zásluhou herní zkušenosti 11:0 a v závěrečném duelu s favorizovaným domácím týmem prohrály po statečném výkonu 0:8 až v páté směně.

Fotogalerie

Utkání s Mexikem bylo podle očekávání velmi vyrovnané. První tři směny byly ve všech statistikách shodné. V dohrávce čtvrté směny, na plný stav, odpálila mexická hráčka sólo homerun, který se později ukázal jako vítězný. Češky vystupňovaly tlak na pálce v šesté směně, ale ani v ní nebodovaly. Přestože Evropanky ovládly statistiku hitů 5:4, zápas nešťastně prohrály.

Odpolední zápas druhého dne s Botswanou rozhodly české juniorky hned v první směně, kdy uhrály devět bodů. Zápas skončil po třetí směně debaklem 11:0. Ve stejný den večer se české hráčky utkaly o vše s favoritkami turnaje z USA. Obhájkyně titulu ale ukázaly hned v dohrávce první směny tlak na pálce a ujaly se vedení 5:0. Přes zlepšený výkon českého týmu v obraně, kdy druhá směna skončila bez bodu, se Češky na pálce neprosadily a utkání skončilo vítězstvím USA 8:0 po páté směně.

Třetí místo ve skupině posunulo českou reprezentaci do bojů o deváté až dvanácté místo, kde se utká s evropskými rivalkami z Itálie (9. v žebříčku), Novým Zélandem (11.) a Brazílií (14.). Následující utkání sehrají juniorky s Italkami ve středu nad ránem v 5:00 SELČ a chtějí jim oplatit porážku z mistrovství Evropy 2018.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 7. prosince 2019

Očekáváme v 5:00 6°C

Celá předpověď